Zdrowie

Jak dbać o zęby?

zęby i dentysta

Dbanie o uzębienie jest ważne dla zdrowia i to nie tylko dla zdrowia jamy ustnej, ale również dla ogólnego stanu zdrowia.

Stomatologia zachowawcza to najlepszy sposób na mocne zęby, jasny uśmiech i zdrowie. Dzięki tym wskazówkom dotyczącym pielęgnacji zębów dowiesz się, jak wiele możesz robić sam w domu.

Wskazówka #1 Szczotkuj i nitkuj zęby minimum dwa razy dziennie

Dodatkowa wskazówka – najlepszą porą na szczotkowanie jest chwila zaraz po zjedzeniu posiłku. Jednocześnie powinieneś również używać nici dentystycznej. Co więcej, musisz myć zęby przez co najmniej 2 minuty, upewniając się, że nie ominąłeś ani jedno z nich.

Wskazówka #2 Pij dużo wody

Woda jest nie tylko ważna dla ogólnego stanu zdrowia, ale zachęca do produkcji śliny, co jest ważne dla zdrowych zębów. Woda jest również zdrowsza i lepsza dla Twoich zębów niż słodkie napoje gazowane. Z biegiem czasu bakterie na zębach wykorzystują cukier do tworzenia płytki nazębnej, która, jeśli nie zostanie odpowiednio usunięta, spowoduje próchnicę!

Warto też od czasu do czasu udawać się na profesjonalne usuwanie nagromadzonej płytki nazębnej – gabinet stomatologiczny Estefill jest jednym z miejsc, które wykonują to bezboleśnie i dokładnie. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://estefill.pl//

Wskazówka #3 Unikaj słodkich potraw

Powinieneś zwracać uwagę nie tylko na cukier w napojach, ale także na jedzenie, które spożywasz. Staraj się unikać jedzenia o dużej ilości cukru i słodyczy. Jeśli mimo wszystko – jesz ich dużo, pamiętaj, aby dokładnie umyć zęby po jedzeniu. Cukier znacznie zwiększa ilość płytki nazębnej na zębach (!).

Wskazówka #4 Uzupełnij swoją dietę o wapń i witaminę D

Wapń jest ważny, bo to gwarancja silnych zębów i gęstych kości. Możesz uzyskać regularne źródło wapnia z na przykład z takich produktów jak:

  • nabiał,
  • orzechy.

Uwaga! Aby wchłonąć wapń, Twoje ciało potrzebuje witaminy D, więc upewnij się, że często wychodzisz na zewnątrz i codziennie zapewniasz sobie jak największą ilość światła słonecznego.

Wskazówka #5 Wizyta u dentysty co 6 miesięcy!

Co najważniejsze, regularnie odwiedzaj dentystę – wspomniany gabinet Estill jest jednym z zaufanych miejsc, do których możesz się udać, jeśli sam jeszcze nie masz swojego sprawdzonego, rodzinnego stomatologa. Dentyści najlepiej wiedzą, na czym polega stomatologia zachowawcza. Doradzą, jak dokładnie umyć zęby, sprawdzą ubytki, płytkę nazębną i wykryją wszelkie inne, ewentualne problemy dentystyczne, które należy rozwiązać – bo wiadomo: im wcześniej, tym lepiej.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *