Dziecko

Zamieniamy gondolę na wózek spacerowy

gondole do wózków spacerowych

Kiedy niemowlę zaczyna już pewnie siadać i robi się ciekawe świata, przychodzi czas na zamianę gondoli na wózek spacerowy. Poznawanie otaczającej rzeczywistości z pozycji siedzącej staje się dla niego bardziej atrakcyjne niż podróżowanie na leżąco. A ponieważ maluszek śpi już coraz mniej, to warto dokonać takiej zamiany.

Wybór spacerówki nie zawsze jest oczywisty. Nie ułatwia go szeroki asortyment akcesoriów dla dzieci, który może wprowadzać w umysłach rodziców zamęt. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję i dokonamy zakupu, warto zorientować się, jakie możliwości dają konkretne modele.

Wózki trójkołowe dla aktywnych rodziców

Wśród modeli na trzech kółkach warto wymienić modele typu jogger. Taki wózek jest doskonałym rozwiązaniem dla aktywnych rodziców, którzy chętnie zabierają maluszka ze sobą na jogging albo długi spacer. Umożliwia dbanie o kondycję nawet wtedy, kiedy zajmujemy się dzieckiem. Jednocześnie zapewnia dziecku bezpieczeństwo i doskonale radzi sobie na różnych nawierzchniach. Jego zaletą są pompowane koła oraz amortyzacja, która poprawia komfort jazdy maluszka. Obrotowe przednie koło pozwala na łatwe pokonywanie przeszkód i manewrowanie wózkiem. Do tego modelu, podobnie zresztą jak do wielu innych dostępnych na rynku, można dokupić dodatkowe akcesoria.

Lekkie modele idealne do samolotu

W przypadku dalekich podróży z małymi dziećmi idealnym rozwiązaniem stają się lekkie modele, z których wiele można nawet zmieścić do większej walizki. Spakowany w ten sposób wózek można umieścić w luku bagażowym, by służył dziecku podczas wakacyjnego wyjazdu. Samolotowe wózki dla dzieci ze sklepu Wozki-Foteliki.pl są wygodne zarówno dla maluszka, jak i dla rodziców. Ich zaletą jest to, że można je szybko i łatwo złożyć oraz równie szybko rozłożyć. Ponieważ są bardzo lekkie, w razie potrzeby z łatwością przeniesiemy je przez przeszkodę albo włożymy do bagażnika samochodu. Kiedy warto zdecydować się na taki właśnie model? Z pewnością przyda się rodzicom w podróży, gdzie ułatwi opiekę nad pociechą. Wystarczy wyobrazić sobie konieczność kilkugodzinnego oczekiwania na lotnisku w czasie, gdy malec ma porę drzemki.

Dwustronne wózki dla maluszków

W momencie, kiedy dziecko siedzi już samodzielnie, ale rodzice nie mają jeszcze ochoty spuszczać pociechy z oczu, sprawdzają się wózki dwustronne. Ich zaletą jest to, że dziecko może podróżować zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. To bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy malec dopiero zaczyna siadać. Jednak dwustronny wózek sprawdzi się także w innych okolicznościach. Wystarczy wyobrazić sobie silny wiatr albo upalne słońce, przed którym chcemy osłonić dziecko.

Wózki typu parasolka

Wózek typu parasolka jest idealną opcją dla rodziców, którzy cenią wygodę i zależy im na modelu lekkim oraz składającym się w prosty sposób. Nadaje się dla dzieci, które potrafią pewnie siedzieć. Wózek parasolka jest poręczny i może być składany do niewielkich rozmiarów. Ułatwia to jego przenoszenie oraz przewożenie. Sprawdzi się dobrze zarówno na co dzień, jak i w czasie podróży.

Wózki dwufunkcyjne dla młodszych i starszych dzieci

Modele dwufunkcyjne stanowią świetną alternatywę dla rodziców, którzy zamiast dwóch wózków wolą kupić jeden. Nie jest to typowa spacerówka, ale wózek, który łatwo można w spacerówkę zmienić, gdy maluszek wyrośnie już z gondoli i zacznie pewnie siadać. Wózki dwufunkcyjne, czyli inaczej 2w1 składają się ze stelaża, a także gondoli oraz spacerówki. Stelaż łączymy z tą częścią, która dopasowana jest do wieku dziecka. Dla najmłodszych dzieci będzie to gondola, dla nieco starszych spacerówka.

Modele 3w1 oraz 4w1

Można iść o krok dalej i zamiast wózka 2w1 wybrać model wyposażony w gondolę, spacerówkę oraz fotelik, a nawet fotelik razem z bazą do fotelika. W tym przypadku stelaż wózka można połączyć z jednym z trzech wymienionych wyżej elementów, tzn. gondolą, spacerówką albo fotelikiem. Takie rozwiązanie daje rodzicom wiele możliwości i ułatwia przemieszczenie się z dzieckiem, kiedy jest jeszcze bardzo małe. Model 3w1 oraz 4w1, podobnie jak opisany wyżej dwufunkcyjny, ułatwia jego szybką zamianę w spacerówkę.

Zanim dojdzie do zakupu wózka dla dziecka, warto określić własne potrzeby. Duże znaczenie ma to, po jakim terenie wózek będzie jeździł oraz to, czy rodzicom zależy na modelu kompaktowym, który łatwo się składa oraz jest lekki i poręczny. W wyborze wózka z pewnością pomoże też pracownik sklepu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *