Lifestyle

Jak mężczyzna okazuje uczucia?

uczucia chłopaka

Powszechnie panuje przekonanie o tym, że mężczyźni, w odróżnieniu od kobiet, są bardziej skryci i mniej chętni do okazywania jakichkolwiek uczuć, w tym także miłości. Bywa to problematyczne, zwłaszcza w przypadku bardziej emocjonalnych pań. Czy jest tak naprawdę? W jaki sposób mężczyźni okazują uczucia? Jak ich odczytywać?

Uczucia mężczyzna a psychologia

Przyjęło się, że mężczyźni muszą wykazywać się określonym zestawem cech. Jednym z nich jest opanowanie i spokój, które nijak nie łączą się z uczuciowością, tak dobrze znaną kobietom. Innymi słowy, mężczyźni z założenia starają się nie okazywać otwarcie i wylewnie tego, co czują, przynajmniej tak wygląda to w przypadku znacznej ich części. Wiele przecież będzie zależało od charakteru danej osoby, można więc znaleźć panów, którzy wydają się nieprzeniknieni jak skały i kompletnie wyprani z uczuć, a także tych, którzy otwarcie mówią co im siedzi w sercu i nie wstydzą się tego. Niewątpliwie jednak sposób okazywania uczuć przez mężczyzn i kobiety różni się między sobą.

W jaki sposób kocha mężczyzna?

Jednym z najgłębszych uczuć, jakie może doświadczyć człowiek, jest właśnie miłość. Każdy z nas wyraża ją inaczej, to po czym poznać, że mężczyzna jest zakochany, wyjaśnia serwis Forwoman.pl.  O ile kobiety są zazwyczaj bardziej wylewne, skupiają się na mowie i znacznej bliskości i czułości, panowie pod tym względem są bardziej subtelni. Przede wszystkim ich uczucia wyrażają się poprzez drobne gesty jak chwycenie za rękę, szczery uśmiech, drobne prezenty bez okazji, czy wykonanie jakiejś domowej czynności. Innymi słowy, skupiają się na czynach, a nie tym, co mówią. Panowie rzecz jasna znają doskonale słowa „kocham cię” jednak używają ich rzadko i tylko w szczególnych okolicznościach, co świadczy o tym, jak ważne to dla nich jest. Nie lubią rzucać słów na wiatr.

Uczucia mężczyzny a kobiety

Okazywanie uczuć w przypadku mężczyzn i kobiet różni się między sobą przede wszystkim formą ekspresji. Kobiety są bardziej emocjonalne, a może często rodzić konflikty na linii damsko-męskiej, z racji tego inaczej postrzega się ten temat. Kobiety często zastanawiają się nad tym, czy mężczyzna je kocha, bo wydaje się im, że jest chłodny i zimny, co zazwyczaj nie jest prawdą. Jak zostało wspomniane – w większości przypadków panowie skupiają się na gestach, a jak już decydują się mówić, jest to dobrze przemyślane. Niektórzy w trakcie rozmowy mogą też pokusić się o flirt i zaczepki słowne podszyte aluzjami. Gry słowne, dobrze dobrane mają rzecz jasna prosty przekaz, którym jest uwodzenie.

Jak powinien okazywać uczucia mężczyzna?

Wiele kobiet uważa, że mężczyźni powinni być właśnie bardziej uczuciowi i otwarci, co wiąże się przede wszystkim z tym, że zupełnie inaczej postrzegają one miłość i związki. Trzeba jednak pamiętać, że choć kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa, nie oznacza to, że te dwa światy nie mogą współgrać. Kobiety nie powinny zapominać o tym, że to nie słowa, a czyny są najważniejsze, z kolei mężczyźni muszę mieć na uwagę fakt, że panie czasem chcą by uczucia, jakie do nich żywią, były wyrażane w sposób bardziej otwarty i jasny. Dzięki temu obie strony będą wiedzieć, na czym stoją.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *