Zdrowie

Gabinet podologiczny w Kielcach radzi: jak leczyć brodawki?

brodawki na stopach

Brodawki wirusowe to nieprzyjemne zrogowacenia skóry wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Ich leczenie jest zazwyczaj długotrwałe a jego sukces zależy od wielu czynników. Gabinet podologiczny w Kielcach zajmuje się profesjonalnym leczeniem tak zwanych kurzajek, przy użyciu specjalnych środków chemicznych.

Czym dokładnie są brodawki?

Kurzajki to zmiany na skórze wywołane działaniem wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Wyróżniamy ponad 100 rodzajów tego wirusa, jednak na stopach najczęściej spotykamy odmianę HPV1 powodującą pojedyncze zmiany skórne, oraz HPV2 który ma tendencję do rozlewania się. Najczęściej dotyka to dzieci i młodzież. O innych dolegliwościach skóry stopy przeczytasz na www.kielce-podolog.pl.

Jak uniknąć zarażenia?

Do zarażenia wirusem najczęściej dochodzi w miejscach użytku publicznego. Często są to baseny, hotelowe łazienki, przymierzalnie oraz łazienki na siłowniach. Zarazić można się wszędzie, gdzie stopa ma bezpośredni kontakt z podłogą. Warto jest więc zadbać o odpowiednie obuwie, na przykład klapki lub buty kąpielowe. Bardzo łatwo jest zarazić się wirusem, na szczęście usuwanie brodawek w Kielcach także może być szybkie i proste.

Metody leczenia brodawek w gabinecie podologicznym w Kielcach

Jest wiele metod leczenia kurzajek, najczęściej stosuje się krioterapię i miejscowe wymrażanie zmiany skórnej. Często jest to nieskuteczne, korzeń brodawki może sięgać głęboko w głąb skóry, przez co trudno jest zamrozić ją w całości. Preparaty dostępne w aptekach również mają różną skuteczność. Podolog w Kielcach usuwa brodawki nie tylko dzięki specjalnym środkom chemicznym, ale również dba o system odpornościowy pacjenta, który jest bardzo ważnym czynnikiem terapii.

Dlaczego lepiej jest skorzystać z usług podologa?

Niedoświadczona osoba może źle zdiagnozować zrogowacenie skóry stopy. Brodawki wirusowe są bardzo często mylone z odciskami. Jeśli na brodawkę nałożymy preparat apteczny “na odciski”, możemy poparzyć skórę oraz doprowadzić do rozsiania się zmian. Usuwając brodawki w Kielcach u podologa mamy pewność, że odpowiednio zdiagnozuje chorobę skóry oraz wdroży odpowiednią terapię. Możemy zaoszczędzić w ten sposób czas, pieniądze oraz nerwy.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *