Moda

Gdzie kupować modne bransoletki online? – przewodnik po wzorach, kolorach i rodzajach

bransoletki
Bransoletki to jedne z ulubionych i najczęściej wybieranych ozdób. Są popularne nie tylko wśród pań – panowie również bardzo często je noszą, a bransoletki męskie najczęściej występują w towarzystwie eleganckiego zegarka. W takim razie warto sprawdzić, gdzie najlepiej je kupować oraz na jakie modele dobrze jest zwrócić uwagę. Wszystkie te informacje znajdziesz w niniejszym tekście!

Bransoletka damska to podstawa!

Szukając przyczyn tak ogromnej popularności tych ozdób, warto zauważyć, że bransoletki noszą już małe dziewczynki; to one są najczęściej pierwszą ozdobą, jaką otrzymują do zabawy. Nie są to oczywiście prawdziwe, biżuteryjne bransoletki, lecz dziecięce, składające się koralików, drewienek lub popularnych w przedszkolach prasowanek. Istnieją nawet całe zestawy elementów, dzięki którym każde dziecko może wykonać własną biżuterię – pełną brokatu, kwiatków i kolorowych zwierzątek. Mało kto nie nosił na nadgarstku symbolu przyjaźni, przynależności do danej subkultury (jakim jest na przykład słynna pieszczocha) lub kawałka materiału, którym zostaliśmy oznakowani przez ochronę podczas uczestnictwa w imprezie masowej – większość z nim była obiektem zazdrości rówieśników, który prezentowało się z nieukrywana dumą. Za to bransoletki artystyczne cieszą się powodzeniem u każdej grupy, czemu się ani trochę nie dziwimy.

Oryginalna bransoletka – gdzie jej szukać?

Na to pytanie na szczęście łatwo jest odpowiedzieć, ponieważ każdy sklep jubilerski, odzieżowy (znany butik lub popularna sieciówka), stragan, a nawet stoisko z pamiątkami je oferuje. My polecamy kupować biżuterię w znanym i sprawdzonym sklepie jubilerskim o ustalonej – to jedyne miejsce, gdzie można ze spokojem dokonywać takich zakupów i wydać nawet nieco większe sumy bez obawy o jakość wyrobów. Sztuczna biżuteria bywa bardzo ładna, jest łatwo dostępna i niedroga, więc w każdym dowolnym momencie możemy sobie pozwolić na jej zakup, lecz nie jest trwała i szybko ulegnie zniszczeniu lub przebarwieniu (chociażby w wyniku ekspozycji na działanie promieni słonecznych). Z tych powodów zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na nieco większy wydatek, który jednak będzie nam służył długo oraz w dobrym stanie. Prawdziwa, to znaczy wykonana ze szlachetnych kruszców ( choć ze względu na powszechne alergie skórne w modzie jest także biżuteria ze stali chirurgicznej) i kamieni biżuteria jest za to zawsze modna i nigdy się nie “starzeje”. Można ją przekazywać przez całe pokolenia!

Bransoletki ze stali chirurgicznej czy emalii? Dobierz właściwie!

Czas przejść do kwestii odpowiedniego doboru bransoletek do okazji. Na całe szczęście, większość z nich pasuje do dosłownie wszystkiego. Jednak uwaga – jeśli założysz na nadgarstki naprawdę dużą i wyraźną ozdobę, dobierz do niej dla równowagi małe i delikatne kolczyki. Jedynie bransoletka kolorowa w stylu folkowym lub boho może być dyskusyjnym wyborem, jeśli okazja, na którą ją założysz, jest bardzo formalna (rozmowa o pracę, pogrzeb). Inne opcje, jak na przykład bransoletka emaliowana lub bransoletki nieskończoności są na tyle uniwersalne, że można je nosić w każdej sytuacji. Jeśli natomiast postawisz na bransoletki handmade, zrezygnuj z innych ozdób – w przeciwnym razie uzyskasz efekt przysłowiowej papugi!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *