Podróże

Gdzie na spacer z rodziną w Krakowie?

Kraków to jedno z piękniejszych i ciekawszych miast nie tylko w Polsce ale i całej Europie. Znany jest przede wszystkim z majestatycznego Wawelu, ale to nie jedynie miejsce, które warto odwiedzić, będąc w tym mieście. W tym artykule podpowiadamy gdzie na spacer w Krakowie z rodziną i nie tylko.

Podziemia rynku oraz sam Rynek Główny w Krakowie

Sukiennice

Rynek Główny w Krakowie to miejsce, które zachwyci każdego turystę. Słynie nie tylko z pięknej architektury, w tym Kościoła Mariackiego i Sukiennic oraz wieży ratuszowej z której można podziwiać widok na cały rynek. Znajdziemy tam też tradycyjne stragany słynnych krakowskich kwiaciarek, pomnik Adama Mickiewicza, czy konne dorożki z pięknie przystrojonymi woźnicami.

Nie tylko to co jest widoczne na wierzchu jest ciekaw, sekrety skrywają też podziemia rynku. Można tam podziwiać wystawę znalezisk archeologicznych, które zostały wydobyte w ciągu pięcioletnich prac na terenie Rynku Głównego.

Będąc na Rynku Głównym warto też nieco odbić, przejść się po niezwykłych uliczkach starego miasta i koniecznie odbić by zobaczyć Bramę Floriańską i stojący nieopodal Barbakan.

Zamek Królewski na Wawelu

zamek w Krakowie

Zamek Królewski usytuowany na wzgórzu Wawel to najbardziej charakterystyczny zabytek Krakowa, oraz jeden z najważniejszych Polskich zabytków. W czasach gdy Kraków był stolicą Polski to tam urzędowali królowie i tam podejmowano najważniejsze decyzje. Zwiedzając Wawel można podziwiać cenną kolekcję arrasów, zobaczyć komnaty królewskie, zarówno te reprezentacyjne, jak i prywatne, zobaczyć skarbiec królewski. Będąc na Wawelu koniecznie trzeba też spotkać się ze Smokiem i zwiedzić Smoczą Jamę.

Muzea w Krakowie

Muzeum Czartoryskich Kraków

W Krakowie znajdziemy też liczne muzea, rodzinom z pewnością przypadną do gustu: muzeum inżynierii miejskiej oraz muzeum lotnictwa. W pierwszym można poznać historię krakowskiej komunikacji miejskiej, obejrzeć stare tramwaje, a dodatkowo zapoznać się ze zmieniającymi się ciągle wystawami czasowymi. W muzeum lotnictwa zobaczymy zaś kilkadziesiąt różnych modeli samolotów.

Oprócz tego w Krakowie możemy zwiedzić Muzeum Historii Fotografii, Muzeum Armii Krajowej czy Muzeum Krakowa.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *