Podróże

Gdzie pojechać na weekend – Dolny Śląsk?

zamek czocha

Choć weekend na Dolnym Śląsku nie jawi się jako atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu, to jednak jak w wielu innych przypadkach tak również i w tym pozory bardzo mocno mylą. Śląsk bowiem nie jest tylko mekką górników i wydobywanego przez nich czarnego złota. Śląsk to coś o wiele więcej, co właśnie podczas takiego weekendowego zwiedzania można mieć okazję poznać. Gdzie zatem warto pojechać i co koniecznie trzeba zobaczyć, będąc na Dolnym Śląsku?

Gdzie pojechać na weekend – Dolny Śląsk

Każdy wyjazd na Dolny Śląsk musi mieć w swoim programie wizytę w dwóch niezwykle istotnych z punktu widzenia turystycznego dla rejonu miejsc. Wybierając się na Dolny Śląsk, odwiedzić trzeba zamek Chojnik lub Błędne Skały.
Zamek Chojnik położony jest pomiędzy Szklarską Poręba a Karpaczem. To niezwykle stare ruiny średniowiecznego zamku, o którym pierwsze pisemne wzmianki pochodzą aż z roku 1292. Zamek ten wart jest odwiedzenia nie tylko z powodu bardzo dużego aspektu historycznego, lecz także z powodu wizualnego. Oczywiście sama budowla jest piękna i monumentalna, lecz warto również zobaczyć przepaść, nad którą się znajduje. Sięga ona nawet 150 metrów wysokości.

Błędne Skały

Drugim niezwykle mocno polecanym miejscem na Solnym Śląsku są Błędne Skały. Jest to formacja skalna, która położna jest w Sudetach Środkowych. Jest to swego rodzaju skalny labirynt, który składa się z ogromnej ilości przejść, wąskich tuneli, różnego rodzaju zakamarków i wąwozów. Wiele korytarzy i szczelin jest tak wąskich, że nie sposób się pomiędzy nimi przecisnąć z plecakiem. Powoduje to, że całość nabiera niezwykle mrocznego, a zarazem interesującego i przykuwającego zmysły charakteru.
Zwieńczeniem całości jest niezwykle urokliwy punkt widokowy, z którego rozciąga się widok na Karkonosze, Góry Kamienne, oraz czeski Góry Stołowe.

Czy warto pojechać na Dolny Śląsk na weekend?

Jak zatem widać, Dolny Śląsk to miejsce prawdziwie magiczne. Nawet krótki wyjazd na weekend będzie czasem spędzonym w sposób niezapomniany. Zdecydowanie warto wybrać się właśnie w ten rejon naszego kraju.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *