Uroda

Jak usunąć samoopalacz i kosmetyki brązujące ze skóry?

opalająca się kobieta

Podczas wakacyjnej pory roku, większość osób pragnie mieć opaloną skórę. Jednakże, nie każdy lubi przesiadywać na słońcu po kilka godzin dziennie. Idealną alternatywą dla słońce, może okazać się samoopalacz lub kosmetyki brązujące.

Kosmetyki, które nadadzą Ci brązowego koloru

Kosmetyki brązujące, w większości przypadkach są naprawdę świetne. Aczkolwiek, może zdarzyć się tak, że mogą pozostawić na naszym ciele różnego rodzaju smugi, zacieki oraz plamy. Oprócz tego, samoopalacz bardzo trudno rozprowadzić równomiernie po ciele. Czasami może on nadać pomarańczowego koloru skóry, a nie brązowego. W takim sytuacjach, chcemy jak najszybciej pozbyć się produktu z naszego ciała. Zmyć samoopalacz ze skóry jest łatwo, istnieje kilka sprawdzonych sposób, które naprawdę zawsze działają. Soda oczyszczona to doskonały produkt, który sprawdzi się nie tylko w kuchni, ale również podczas potrzeby zmywania kosmetyków brązujących. Roztwór sody z odrobiną wody, będzie działał podobnie, jak peeling. Należy taką substancję zaaplikować za pomocą myjki i pocierać nią swoje ciało. W ten sposób pozbędziemy się kosmetyku w kilka minut.

Sprawdzone sposoby na pozbycie się samoopalacza

Kolejnym świetnym sposobem na usunięcie samoopalacza, jest potraktowanie go sokiem z cytryny. Taki sok doskonale nadaje się, szczególnie do małych plam. Cytryna jest genialnym produktem, który ma właściwości rozjaśniające. Wystarczy, że nałożymy kilka kropli na wacik lub szmatkę i przyłożymy do naszej skóry. Sok na początku rozjaśni plamy, natomiast po kilku minutach znikną one na dobre. Sposób ten jest najpopularniejszy i wiele osób go stosuje. Oprócz tego rewelacyjnym pomysłem będzie także połączenie sody z sokiem z cytryny. Kiedy połączymy te dwa składniki, uzyskamy gęstą pastę, która z pewnością pomoże nam usunąć samoopalacz ze skóry. Pastę należy zaaplikować na wilgotną skórę. Po kilku minutach będziemy cieszyć się ze skóry bez żadnych zacieków i plam.

Podczas stosowania kosmetyków brązujących naprawdę trzeba uważać.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *