Uroda

Skutecznie usuwanie blizn i rozstępów, czy to możliwe?

likwidacja blizn

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! Wystarczy tylko, zgłosić się do odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej. Sposobów na usuwanie blizn i rozstępów jest wiele, ale pamiętaj, że w niektórych przypadkach ważny też będzie moment, w którym odwiedzasz gabinet. Zobacz, jak się uporać z tymi nieestetycznymi problemami, rozwiązanie jest prostsze, niż myślisz!

Kiedy pojawiają się blizny lub rozstępy?

Problem rozstępów nie zna płci ani wieku. Mogą się pojawić na skórze zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, zarówno podczas procesu dojrzewania, jak i w dorosłości (np. w związku z przebytą ciążą, nadmiernym rozrostem tkanki mięśniowej, nagłym przytyciem). Podobnie jest w przypadku blizn – mogą pojawiać się na skutek przebytych urazów, po operacji czy w efekcie pojawiającego się trądziku. Mogą więc zdecydowanie różnić się kształtem i rozmiarem, jedyne co je łączy to fakt, że często stają się źródłem zawstydzenia bądź kompleksów. W takich przypadkach z pomocą przychodzi laserowe usuwanie blizn i rozstępów w klinice medycyny estetycznej.

Jak pozbyć się blizn?

Aby wybrać najlepszy sposób redukcji blizn, należy najpierw skupić się na przyczynie ich powstania. Inaczej będzie przebiegał proces leczenia np. zmian potrądzikowych, a inaczej gdy mamy do czynienia z przykurczem bliznowatym, który powstaje w przypadku urazowego ubytku skóry (wtedy należy takie zmiany leczyć operacyjnie). Większość blizn, powstałych w wyniku płytkich urazów, zniknie samoistnie, lecz niektóre będą wymagały interwencji w postaci zabiegu w gabinecie. Jednym ze sposób usuwania blizn jest laser frakcyjny. Zabieg ten polega na kontrolowanym uszkodzeniu określonych obszarów skóry, aby pobudzać jej regenerację. Jak? W skutek działania lasera, na skórze powstają obszary skoagulowanej tkanki oraz rejony nieuszkodzonej tkanki, które mają za zadanie odbudować miejsce poddane działaniu lasera. Efektem jest zastąpienie tanki (na której występowały blizny) nową, zregenerowaną. Tego typu zabiegu nie poleca się osobom chorym na epilepsję, lub posiadającym nowotwory. Zaleca się także, aby wykonywać je zimą, gdy na skórze nie występuje opalenizna oraz gdy trudniej jest ją narazić na działanie promieni słonecznych.

Usuwanie rozstępów

Rozstępy są obszarami ścieńczałej skóry, pojawiają się na różnych etapach życia. Najczęściej występują na brzuchu, udach, pośladkach, ramionach czy plecach. Aby skutecznie się ich pozbyć, warto zwrócić się do lekarza jak najszybciej, w początkowej fazie tworzenia się rozstępów. Wtedy ich usunięcie będzie przynosiło lepsze rezultaty. Tu również pomocny będzie zabieg laserem frakcyjnym. Dla osiągnięcia pożądanych efektów, zaleca się wykonać serię ok. 3 zabiegów. Proces gojenia po każdej tego typu wizycie trwa ok. 2 tygodnie. Podczas procedury wykorzystuje się znieczulenie miejscowe. Laser frakcyjny jest więc jedną z lepszych metod usuwania blizn i rozstępów. To świetna, bezpieczna i małoinwazyjna metoda, która daje naturalne efekty.


Dowiedz się więcej na: https://www.preibisz.com/zabiegi/usuwanie-rozstepow-i-blizn-laserem-frakcyjnym/

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *