Uroda

Jak zmyć hennę ze skóry?

makijaż

Nakładanie henny na brwi, rzęsy, czy też włosy wydaje się być bardzo proste. Właśnie dlatego wiele kobiet decyduje się przeprowadzić taki zabieg w warunkach domowych. Należy jednak pamiętać o ryzyku zabrudzenia skóry. Warto poznać podstawowe zasady usuwania henny. Z pewnością ułatwią nam one codzienne życie. Barwnik bywa dość oporny, a więc woda z mydłem zwykle są niewystarczające.

Czym zmyć hennę ze skóry?

Hennę zmyjemy za pomocą wielu różnych produktów. Do najpopularniejszych można zaliczyć:

  • płyn do demakijażu,
  • piankę do golenia,
  • oliwkę dla dzieci,
  • specjalistyczny płyn do zmywania henny.

Jeśli często nakładamy sobie hennę, to warto pomyśleć o zakupie profesjonalnego płynu do jej zmywania. Nie każdy wie, że taki produkt istnieje. Wielką zaletą jest fakt, że nie jest on przesadnie drogi. Możemy zakupić go np. w drogerii internetowej.

Jeśli nie posiadamy w domu wyższej wymienionych produktów, to możemy wykorzystać np.:

  • wodę utlenioną,
  • spirytus,
  • pastę do zębów.

Skuteczność tych środków jest jednak nieco niższa, a ponadto mogą pojawić się podrażnienia. Dotyczy to w szczególności osób, które posiadają bardzo wrażliwą skórę.

Jak zmyć hennę?

Po przygotowaniu odpowiedniego produktu namaczamy nim wacik, a następnie pocieramy skórę przez 1-2 minuty. Oczywiście może zdarzyć się tak, że po pierwszej próbie ślad nadal będzie widoczny. W takiej sytuacji należy powtórzyć czynność aż do momentu, gdy zabrudzenie zostanie w całości usunięte.

Warto wiedzieć, że niektórzy polecają nacieranie śladu po hennie sokiem z cytryny. Ponadto możemy nasmarować go bardzo tłustym kremem, a po pewnym czasie pocierać zabrudzenie wacikiem. Wiele osób poleca pumeks, jednak oczywistym jest, że nie może on zostać użyty na twarzy.

Zmywanie henny powinno być w stu procentach bezbolesne, jednak niekiedy pojawia się delikatne szczypanie. Jest to zupełnie normalne, a więc nie ma powodów do niepokoju. Dodatkowo po usunięciu barwnika miejsce może być przez pewien czas zaczerwienione oraz podrażnione.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *