Biznes / praca

Jak wykorzystywać Facebooka w działaniach marketingowych?

kampanie Facebook

Z Facebooka każdego dnia korzysta ponad miliard użytkowników na całym świecie. To doskonałe narzędzie nie tylko do komunikacji, ale również do prowadzenia działań marketingowych!

Social media marketing, czyli marketing w mediach społecznościowych to jedna z najczęściej wybieranych propozycji w dziedzinie marketingu internetowego. Facebook, najbardziej popularny serwis tego typu, oferuje swoim użytkownikom możliwość prowadzenia skutecznych kampanii reklamowych. Jak zacząć?

Firmowy fanpage na Facebooku

Założenie firmowego fanpage’a na Facebooku jest darmowe. To podstawowa forma reklamy za pośrednictwem tego serwisu społecznościowego, którą przedsiębiorca może realizować również we własnym zakresie.

W tej odmianie reklama Facebook polega przede wszystkim na poniższych działaniach:

  • publikowanie wpisów, na przykład informujących o nowościach, promocjach,
  • interakcja z fanami – opowiadanie na ich pytania, rozwiązywanie problemów,
  • organizacja konkursów oraz inne działania aktywizujące dla użytkowników serwisu.

Systematyczne publikowanie wpisów, stosowanie się do netykiety, reagowanie na trendy w internecie – to wszystko pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów marketingowych.

Reklama Facebook Ads

Reklama na Facebooku może polegać również na zastosowaniu płatnych metod reklamy Facebook Ads. Przedsiębiorca także może prowadzić działania w tym obszarze samodzielnie, ale może wybrać też dom mediowy, który specjalizuje się w social media marketingu.

Facebook Ads to reklama spersonalizowana, którą można skierować indywidualnie do konkretnej grupy docelowej. Można dobrać ją między innymi na podstawie poniższych czynników:

  • wiek,
  • płeć,
  • stan cywilny,
  • lokalizacja,
  • zainteresowania.

Ta reklama Facebook ma postać wpisów sponsorowanych oraz innych materiałów reklamowych wyświetlanych określonym odbiorcom.

Podsumowując, dla uzyskania najlepszych rezultatów reklamę na Facebooku najlepiej prowadzić z wykorzystaniem dwóch powyższych metod – własny fanpage oraz reklama Facebook Ads zapewnią maksymalne efekty!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *