Biznes / praca

Najpopularniejsze formy płatności online – przegląd

laptop

Współczesne formy realizacji transakcji dostosowane są do zapotrzebowania klientów. Ich obsługa jest prosta i wygodna. Klienci nie muszą również martwić się o bezpieczeństwo transakcji. Warto wiedzieć, jakie metody płatności są najczęściej wybierane przez konsumentów.

Karty płatnicze

Płatności online mogą być realizowane za pomocą karty debetowej, kredytowej, przedpłaconej lub wirtualnej. Ostatni format jest dość rzadko wykorzystywany przez klientów. Transakcja z użyciem karty rozpoczyna się w standardowy sposób – jej pierwszy etap stanowi wybór konkretnego produktu. Klient zaznacza następnie rodzaj karty, z której chce skorzystać. Kolejny etap to wypełnienie danych środka płatności. Klient musi wprowadzić numer karty, datę jej ważności oraz kod zabezpieczający, składający się z trzech cyfr. Potem zostaje już tylko zatwierdzenie transakcji.

One click payment

Płatności jednym kliknięciem są wygodnym i szybkim rozwiązaniem. Użytkownik nie musi bowiem za każdym razem podawać danych uwierzytelniających kartę płatniczą. Informacje te zapisywane są bowiem przez system po wyrażeniu zgody klienta na ich przechowywanie. Metoda gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa użytkowników. Klient nie musi bowiem logować się na stronę operatora płatności online w celu dokonania zakupów. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne dla e-przedsiębiorców, ponieważ mogą z niego korzystać również właściciele sklepów, którzy nie posiadają certyfikatu PCI, gwarantującego przestrzeganie norm bezpiecznej obsługi transakcji płatniczych.

Pay by link

System płatności oferowany przez banki polega na automatycznym generowaniu danych przelewu. Użytkownik platformy musi jedynie wprowadzić kod autoryzacyjny w celu zatwierdzenia realizacji transakcji. System dostępny jest dla klientów posiadających rachunek bankowy w instytucji obsługującej moduł.

Wśród internetowych systemów realizacji transakcji wyróżnić można wiele rozwiązań. Łączącym je ogniwem jest szybkość obsługi oraz bezpieczeństwo operacji. Użytkownik może więc wybrać system odpowiadający jego indywidualnym preferencjom.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *