Biznes / praca

Praca w opiece w Niemczech. Czy opiekunka ma możliwość wyboru oferty?

praca za granicą

Popularność pracy opiekunek osób starszych stale wzrasta. Nic dziwnego. Praca w Niemczech to dobre warunki finansowe i bezpieczna przyszłość. Ze względu szybko rosnącą ilość seniorów w Niemczech możemy zaobserwować ogromne zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze. W dużej mierze są to polskie opiekunki seniora.

Nasz kraj uzyskał pozycję lidera i stał się głównym dostawcą usług opiekuńczych. Opiekunki z Polski są niezwykle cenione. Przede wszystkim niemieckie rodziny doceniają ich zaangażowanie, empatię i pracowitość. Jednak czy decydując się na pracę w Niemczech opiekunka ma wpływ na to gdzie wyjedzie? Dowiedz się, czy podejmując pracę w opiece możesz wybrać odpowiednie dla Ciebie zlecenie.

Co powiedzieć na rekrutacji do pracy opiekunki?

Pamiętaj, że najważniejsze to przedstawić sytuację dokładnie taką, jaka jest. Opowiedz o swoich oczekiwaniach i możliwościach. Szczerze opisz rekruterowi o Twojej znajomości języka, doświadczeniu i dodatkowych kwalifikacjach. Ważne jest również, by powiedzieć o rzeczach, których nie jesteśmy w stanie zrobić. Nie możesz dźwigać? Czujesz, że nie dasz rady opiekować się osobą obłożnie chorą? Opowiedz o tym na rozmowie rekrutacyjnej. Dzięki dokładnej analizie Twoich preferencji firma będzie mogła zaproponować ofertę dostosowaną do Twoich oczekiwań. 

Opieka seniora – zlecenia na miarę Twoich potrzeb

Szukając pracy w opiece zwróć uwagę na etapy procesu rekrutacyjnego. Czy firma gwarantuje, że weźmie pod uwagę Twoje potrzeby? Jedną z często polecanych przez opiekunki firm jest Veritas Opieka. Firma wykorzystuje wieloletnie doświadczenie w branży, by umiejętnie łączyć polskie opiekunki z niemieckimi rodzinami. Przede wszystkim opiekunka również zostaje otoczona troską. Najpierw przy wyborze oferty pracy, następnie przez cały okres trwania zlecenia. Do dyspozycji opiekunek pozostaje koordynator zlecenia oraz całodobowa infolinia. Veritas Opieka proponuje zarobki oscylujące wokół 1800€ miesięcznie netto, a także bezpłatny obustronny przejazd. Szukasz uczciwej pracy w opiece? Sprawdź najnowsze oferty pracy w firmie Veritas Opieka: oferty pracy w opiece Niemcy

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *