Uroda

Jaki bukiet pasuje do sukni ślubnej retro?

bukiet ślubny goździki

Moda na estetyzowane śluby przyszła właściwie nie wiadomo skąd i z miejsca zdobyła rzeszę fanów. Z jednej strony wybór odpowiedniego stylu może nastręczyć problemów, z drugiej mamy wiele gotowych rozwiązań, które pomogą nam zaaranżować wszystko – od wystroju kościoła, poprzez salę weselną, a na dekoracjach kończąc. Istotną rolę w całym przedsięwzięciu odgrywa rzecz jasna suknia ślubna. Jaka powinna być w stylu retro?

Styl vintage

Estetyka vintage to nawiązania do przeszłości. Czasem tej wyjątkowo odległej, jak okres międzywojnia i Polski dwudziestolecia międzywojennego. Czasem sięga do lat sześćdziesiątych czy pięćdziesiątych minionego stulecia. Czasem jest nawiązaniem do szalonych lat dziewięćdziesiątych. Styl vintage zwykle jednak kojarzy się z międzywojniem i dżentelmenami oraz diwami i damami. Z klasą, sztuką i stylem. Z elegancją i pięknem. To wszystko  musi zatem zawrzeć się w sukni i jej kompozycji. Ale także w wyglądzie sali, dodatkach, wystroju kościoła oraz w… stroju Pana Młodego.

Jak dobrać suknię?

Sukienka ślubna powinna być w stylu retro, a więc dość prosta, z licznymi koronkowymi wstawkami, z niesamowitymi zdobieniami, choć wciąż stonowanymi, a z pewnością nie rozłożystymi. Kompozycja taka wymaga jednak odpowiedniej oprawy (podobnie jak cały ślub) kwiatowej. Idealnym pomysłem będzie zatem bukiet ślubny z frezji pomysłu kwiaciarni Amarant. Jednak to nie jedyna opcja. Możemy zdecydować się na udział gipsówki, dobrze sprawdzą się także róże. Ważne, aby kwiaty pod kątem stylistycznym i kolorystycznym współgrały z Panną Młodą.

Wybór stylizacji vintage czy też retro jest niezwykle istotny w kontekście tego, co na siebie musimy włożyć oraz jak powinno wyglądać nasze otoczenie. Decydując się na ślub w tej stylistyce, musimy pamiętać o doborze odpowiednich kwiatów, aby nie stało się coś, co spędza sen z powiek wszystkich panien młodych – niedopasowanie, które pozostanie na wieki uwiecznione na filmach oraz zdjęciach.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *