Dziecko

Kiedy warto zapisać dziecko na kurs językowy?

kurs językowy dla dziecka

Dzieci są bardzo otwarte na przyswajanie wiedzy i znakomicie potrafią uczyć się przez zabawę. Niektórzy rodzice decydują się zapisać je na lekcje języków już od pierwszych lat życia, inni – czekają z tym do wieku szkolnego. Jak uczyć dzieci angielskiego na poszczególnych etapach życia i kiedy zdecydować się na kurs?

Małe dzieci

Małe dzieci szybko przyswajają wiedzę, jednak są cały czas przede wszystkim dziećmi i powinno się uczyć je przez zabawę. Warto zatrudnić do nauki osobę z wiedzą pedagogiczną, z odpowiednim podejściem do dziecka. To bardzo ważne: jeśli lekcje wydadzą się maluchowi sztywne i nieatrakcyjne, szybko zacznie reagować złością lub płaczem. Korepetytor może więc uczyć dziecko przez zabawę, piosenki, taniec, proste gry pamięciowe. Wedy jeszcze jest zwykle za wcześnie na kurs – chyba, że jest to kurs dostosowany specjalnie dla grupy maluchów.

Pierwsze klasy szkoły podstawowej

Kiedy dziecko przyzwyczai się już do nauki w szkole, podejdzie lepiej także do zajęć pozalekcyjnych. Nie należy jednak przeciążać dziecka nadmiarem obowiązków: jeśli młody uczeń ma na głowie poza szkołą jeszcze kilka innych zajęć, ich nadmiar może go łatwo przytłoczyć i zniechęcić. Przepracowanie może się odbić bardzo negatywnie na samopoczuciu i stanie zdrowia dziecka. Uczniów klas 1-6 najlepiej zapisać na zajęcia w niewielkim wymiarze godzin.

Późna szkoła podstawowa lub szkoła średnia

Dzieci z klas 7 lub wyższych z pewnością poradzą już sobie na kursie językowym w pełnym wymiarze godzin. To dobry moment na zapisanie dziecka na regularne zajęcia, które czasem odbywają się nawet kilka razy w tygodniu. Późna podstawówka to ważny etap w życiu ucznia: wyniki w nauce mają duże znaczenie przy rekrutacji do szkół średnich.

To samo tyczy się również uczniów szkół średnich, przygotowujących się do matury lub do rekrutacji na studia. Poleca się więc odpowiednio wcześnie podszkolić umiejętności językowe nastolatka. Warto wybrać w tym celu sprawdzoną szkołę językową, taką jak np. Lincoln w Krakowie.

Nauka języków jest ważna bez względu na wiek. Warto jednak odpowiednio dostosowywać ją do mentalności dziecka: o ile najmłodsi nie koniecznie są już gotowi na kurs, o tyle z pewnością polubią naukę przez zabawę!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *