Lifestyle

Najlepsze sposoby radzenia sobie ze stresem

sposoby na stres

Czy wiesz, że stres wcale nie jest naszym wrogiem? Jeżeli odczuwamy go sporadycznie i nie jest on zbyt nasilony, to może mobilizować do działania i pomagać w życiu. Jednak stres bardzo silny oraz chroniczny działa na nas niszcząco. Poznaj sposoby radzenia sobie ze stresem, które pomogą Ci odzyskać kontrolę nad swoim życiem!

Relaksacja i praca z oddechem 

Te metody radzenia sobie ze stresem może będą pomocne każdemu – niezależnie od wieku! Ich “filozofia” opiera się na tym, że kiedy uspokajamy swoje ciało, wycisza się także nasz umysł. Staraj się więc wejść w stan głębokiego relaksu (pomoże Ci w tym spokojna muzyka) oraz powolne, głębokie oddychanie.

Mała piłeczka do ugniatania

Prawie każdemu z nas czasem potrzebne są techniki walki ze stresem, które można wykorzystać w biure lub innym miejscu pracy. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się mała, miękka piłeczka (lub popularny gniotek), która pozwoli zająć ręce w chwilach odczuwania silnego napięcia.

Ziołowe sposoby walki ze stresem

Zapewne słyszałeś o tym, że picie naparów z niektórych ziół może znacząco obniżyć poziom stresu, a ponadto… ułatwić zasypianie. Jednym z takich ziół jest znana większości z nas melisa, ale warto wypróbować także pokrzywę, walerianę, lipę oraz lawendę. W wielu aptekach można dostać także specjalnie przygotowane, ziołowe mieszanki dla “nerwusów”.

Pływanie

Każda aktywność fizyczna może być pomocna w redukcji stresu – pływanie jest jednak w sposób szczególny zalecane osobom, które potrzebują odprężenia. Unoszenie się na falach, spokojne pływanie żabką lub na plecach pozwala się rozluźnić i skupić na łagodnym ruchu wody, a nie zawodowych obowiązkach lub problemach w życiu prywatnym.

  Relaksujący masaż

Możesz w tym celu odwiedzić salon SPA, ale równie dobrze w roli “masażysty” może wystąpić partner lub przyjaciel. Odpowiednie dotykanie karku oraz pleców pozwala pozbyć się napięcia, które “gromadzi się” przez tygodnie, a nawet miesiące. Najlepiej będzie użyć do tego nawilżającego olejku o przyjemnym, kojącym zapachu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *