Aranżacje

Pomysły na mały przedpokój w bloku

Mały przedpokój

Mały przedpokój w bloku zwykle jest problematycznym miejscem w mieszkaniu. Mały, wąski, nie dość pojemny… A przecież jakoś urządzić go trzeba. Pozostaje pytanie jak to zrobić? Jeśli nie masz pomysłu na funkcjonalny i stylowy przedpokój w bloku, mamy dla Ciebie kilka pomysłów.

Harmonia stylu

Urządzając przedpokój zdecyduj się na meble z jednej linii. Dzięki zachowaniu harmonii w kształcie, kolorze i wykończeniu uzyskamy harmonię, która zapewnia optyczne wrażenie ładu. Pamiętaj, że chaos zawsze pomniejsza wnętrze. Przedpokój to też zwykle zapowiedź tego, co
Twoi goście zobaczą dalej. Oczywiście, możesz ich zaskoczyć, zmianą klimatu, ale płynne przejście pozwala na swoiste przedłużenie powierzchni przedpokoju.

Funkcjonalność i wygoda – pomysł na mały przedpokój

W małym przedpokoju w bloku musisz zdecydować, czy ma on jedynie służyć do odwieszania odzieży wierzchniej i przejściu do kolejnych pomieszczeń, czy też przechowywaniu innej odzieży w szafie wnękowej i obuwia w szafkach. Dobrym pomysłem na meble do małego przedpokoju są meble kompaktowe. Warto też zastosować duże lustra na ścianach lub w drzwiach szaf, które poszerzą optycznie przestrzeń, a jednocześnie zapewnią wygodę przy szykowaniu się do wyjścia. W niewielkim przedpokoju świetnie sprawdza się wykończenie z użyciem tapet. Tapety ścienne w pasy dodają wnętrzu głębi i optycznie je wydłużają.

Kolory w małym przedpokoju

Kolorystyczny duet w aranżacji salonu i przedpokoju skutecznie uwydatnią meble i dodatki, jak chociażby poduszki ozdobne i zasłony w salonie. Elegancką i stonowaną paletę, która po prostu Ci się spodoba możesz przełamać dodatkiem subtelnego koloru lub pojedynczym pasem tapety na ściany.

Jaka podłoga w małym przedpokoju?

Ze względów czysto praktycznych w przedpokoju doskonale sprawdzają się płytki gresowe, które cechuje wysoka odporność na ścieranie i wilgoć. Taka podłoga jest łatwa do zachowania w czystości. Ponadto, nie ulega zarysowaniom. Ciekawy efekt aranżacyjny daje połączenie kontrastowych elementów. Kontrast może być osiągnięty zarówno pod względem kolorystyki, jak i formatów. I tak na przykład dla ciemnych, dużych i gładkich płyt w przedpokoju celną kontrą są będą jasne deszczułki z drewna egzotycznego w niedużym formacie.

1 comment

  1. Modnestol 19 lipca, 2018 at 10:57 Odpowiedz

    Wogóle w małym mieszkaniu gdzie jest mały przedpokój i jest mozliwość umieszczenia szafy na wymiar dobrze ją umieścić w przedpokoju. W małym przedpokoju można tez pomyśleć nad pawlaczami nad drzwiami. Jednak trzeba uważać żeby nie przesadzić. Możemy uzyskać efekt tunelu. I taki przedpokój robi się ciemny i ciasny.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *