Lifestyle

Sklep z tkaninami – co warto kupić?

sklep z tkaninami

Odwiedzając sklep z tkaninami, zwykle szukamy dobrej jakości bawełny na odzież lub różne akcesoria. Warto jednak przyjrzeć się bliżej całemu asortymentowi – dostępne są m.in. tkaniny bawełniane na ubrania i domowe dekoracje, ale także materiały na leżaki, obiciowe, medyczne i wiele innych. Jak można je wykorzystać?

Tkaniny bawełniane

Bawełna jako materiał ma szerokie zastosowanie – jest popularna m.in. w przemyślne tekstylnym, ale nie tylko. Bawełnę już 12 000 lat temu wykorzystywano w Egipcie, głównie do produkcji ubrań. Również dzisiaj przemysł odzieżowy i tekstylny w dużym stopniu opiera się na włóknach bawełny.

Materiały bawełniane słyną ze swojej jakości, wytrzymałości i wydajności. Wśród jej zalet trzeba też wymienić higroskopijność i odporność na rozciąganie. Co więcej, jest polecana nawet alergikom, gdyż jest miła w dotyku i przyjazna dla skóry. Można ją prać i prasować – tkaniny bawełniane nie sprawiają problemów. Sklep z tkaninami to miejsce, w którym można kupić materiał na elementy garderoby, poszewki czy pościel, ale też kocyki dla dzieci i różne dekoracje tekstylne.

Muślin bawełniany. Muślin składa się ze 100% bawełny, jest naturalny, lekki, przewiewny, delikatny i miły w dotyku. Świetnie absorbuje wodę i uchodzi za najdelikatniejszą tkaninę o naturalnym składzie – warto ją wybrać, jeśli chcemy uszyć coś dla dziecka lub osoby o skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Muślin bawełniany zapewnia wysoki standard i wygodę – dobry sklep z tkaninami powinien posiadać szeroki wybór różnych kolorów.

Bawełna dziecięca. Dla maluchów bawełniany t-shirt, pościel czy kocyk będą świetnym prezentem, jeśli wykona je Mama samodzielnie! Dobrym wyborem będzie przyjemna w dotyku bawełna dziecięca dostępna w różnych wzorach – jak zwierzaki, samochody i postaci z ulubionych bajek.

Tkaniny tapicerskie

Często poszukiwane są też tkaniny obiciowe, wykorzystywane podczas odświeżania mebli – m.in. sofy, ulubionego fotela czy krzesła. Dzięki renowacji można nadać im niemal „drugie życie”. Popularnością cieszy się m.in. ekoskóra czy mikrofibra.

Tkaniny medyczne

Są powszechnie wykorzystywane do produkcji kitli ochronnych, fartuchów, opatrunków i innych akcesoriów przeznaczonych głównie dla personelu medycznego. Najczęściej stosuje się bawełnę i poliester, który dodaje tkaninie wytrzymałości. Sklep z tkaninami posiada w swojej ofercie również takie produkty.

Tkaniny wodoodporne

Idealne na worek na buty czy śpiwór, legowisko dla psa lub poduszki na ogród. Tkaniny wodoodporne są łatwe w utrzymaniu w czystości. Wśród konkretnych materiałów sprawdzi się m.in. Kodura wyróżniająca się też optymalną wytrzymałością. Sprawdza się w różnych branżach – m.in. jako tkanina na leżaki ogrodowe, gdyż jest laminowana specjalną powłoką, pokryta aperturą teflonową, a pod spodem powleczona PCV.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *