Kuchnia

Pistacje – dlaczego warto wprowadzić je do swojej diety?

Pistacje luzem

Niepozorne orzeszki skryte w twardych skorupkach, znane są od tysiącleci, a ich ślady znaleziono nawet w tureckiej grocie sprzed 7 tys. lat p.n.e. Mowa oczywiście o pistacjach, które obecnie królują w wielu daniach i deserach. Współcześnie nie musimy szukać ich w grotach, wystarczy kilka kliknięć w Internecie, a orzechy pistacjowe w sklepie online dostępne są od ręki. Warto zdecydować się na ich zakup i spożycie, bo korzyści są ogromne.

Dlaczego warto wybrać pistacje?

Orzechy pistacjowe, gdy tylko osiągną odpowiedni stopień dojrzałości, otwierają swoje skorupki. Jadalna, zielona część, to niezwykle bogaty w składniki mineralne i witaminy element diety. Wśród dobroczynnych właściwości, należy przede wszystkim wymienić wpływ na poziom cholesterolu we krwi. Regulują one poziom złego i równoważą poziom dobrego cholesterolu. Charakterystyczną cechą tych bakalii jest ich pozytywny wpływ na wzrok. Od innych orzechów odróżnia je zawartość luteiny i zeaksantyny, które odpowiedzialne są za zdrowie oczu. Poza wyżej wspomnianym dobroczynnym wpływem na organizm, pistacje, choć są dość kaloryczne i sycące, mogą przyczynić się do regulacji wagi ciała. Ich niski indeks glikemiczny sprawia, że cukrzycy i osoby z insulinoopornością również mogą je spożywać. Są także doskonałym źródłem aminokwasów oraz witamin-zarówno z grupy B, jak i witaminy C. Orzechy pistacjowe, dzięki zawartości błonnika, pomagają w walce z zaparciami. Zawarty w bakaliach wapń ma pozytywny wpływ na kości. By odczuć dobroczynne działanie pistacji, wystarczy niewiele, ponieważ spożywanie zaledwie garści orzechów dziennie wykazuje dobre skutki w wielu przeprowadzonych badaniach.

Wprowadzamy bakalie do codziennej diety

Skoro już garść orzechów dziennie może pozytywnie wpłynąć na nasz organizm, warto sięgnąć po nie już dziś. Orzechy pistacjowe w sklepie online to dobry wybór dla naszego zdrowia-są łatwo dostępne i skutecznie odwiodą nas od wymówek, a sposobów na „przemycenie” bakalii do codziennej diety jest wiele. Najprościej spożyć je w formie przekąski, chrupiąc je ze smakiem w ich surowej formie. Pistacje skutecznie sprawdzą się zarówno w daniach głównych-jako dodatek do pieczonego łososia oraz jako lunch-np. w sałatce z gruszką i gorgonzolą. Dla wielbicieli słodkości, orzechy pistacjowe mogą być deserem i pojawić się na stole w postaci lodów, chałwy lub jako chrupiąca otulina czekoladowych trufli.

Nie byle jakie pistacje

By w pełni cieszyć się dobrodziejstwem pistacji, musimy wybrać bakalie o naprawdę dobrej jakości. Warto więc wybrać sklep, który ma nie tylko dobre ceny, ale również pozytywne opinie. Nietrudno jest znaleźć orzechy pistacjowe w sklepie online, gdzie zrobimy odpowiedni zapas ulubionych smakołyków, w często bardziej konkurencyjnych niż w popularnych dyskontach, cenach. Takie zakupy będą miały dobry wpływ nie tylko na nasze zdrowie i portfele, ale również środowisko. Kupując dopasowaną do naszych indywidualnych upodobań wagę orzechów, minimalizujemy marnowanie żywności oraz nadmierną ilość foliowych opakowań.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *