Lifestyle

Wakacyjna joga w podróży

joga w podróży

Chyba każdy człowiek uwielbia wakacje – podczas nich można sobie odpuścić i odpocząć. Jednakże jeśli na co dzień ćwiczysz jogę, nie warto z niej rezygnować, nawet na czas urlopu. Chcesz dopiero wejść w świat asan? Pobyt na wakacjach jest do tego idealnym czasem. Joga nie jest wymagająca – wystarczy trochę wolnego miejsca i chęci.

Joga na wakacjach – co się przyda?

Joga, dzięki swojej prostocie, staje się idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu podczas urlopów, niezależnie od tego, czy odbywają się w luksusowych hotelach, czy na szlakach górskich. Praktyka jogi nie zabiera dużo miejsca i jest cicha, przez co uprawiając ją, nie będziesz nikomu przeszkadzać.

Joga wymaga minimalnego zaopatrzenia się w sprzęt. Na wakacjach z pewnością wystarczy Ci mata do jogi, najlepiej biodegradowalna i przyjazna dla środowiska, a przede wszystkim dobrze amortyzująca. Dobrym pomysłem będzie też wałek do jogi, szczególnie dedykowany osobom z wrażliwym odcinkiem dolnej partii pleców. Nie zapomnij także zabrać ze sobą oddychających leginsów – częścią jogi jest praktyka umysłu i wyciszenie, dlatego dobranie odpowiednich spodni jest tak ważne. Mają one nie przeszkadzać w skupieniu się na sobie. Wszystkie potrzebne rzeczy możesz spakować do wodoodpornej, lekkiej torby.

Wybór miejsca do uprawiania jogi – nic trudnego?

Jeśli spędzasz urlop w otoczeniu natury, na przykład w lesie, znalezienie miejsca do uprawiania jogi to błahostka – wystarczy Ci kawałek stabilnego podłoża i to wszystko. Problem jednak powstaje, jeśli miejscem Twojego wypoczynku jest hotel lub hostel. Musisz wtedy poświęcić trochę energii na znalezienie odpowiedniego miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest balkon, czy fragment podłogi w pokoju. Hotele często posiadają duże ogrody, gdzie z pewnością znajdziesz miejsce dla siebie. Bardziej problematyczny może być hostel – tego rodzaju miejsca zazwyczaj mieszczą się w centrum miasta i nie mają odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni. Wiele hosteli dysponuje jedynie pokojami koedukacyjnymi. Ćwiczenia w otoczeniu nieznajomych osób mogą być krępujące i stresujące. Warto poszukać ustronnego miejsca i wybrać się na przykład do parku czy miejscowej siłowni.

Medytacja – skorzystaj z piękna natury

Niezależnie od miejsca pobytu, z pewnością otaczać będzie Cię wyjątkowa przyroda, której nie masz na co dzień. Skorzystaj z okazji do medytacji w pięknym miejscu. Przydatna może się okazać poduszka do medytacji, wspierającej utrzymanie właściwej postawy i łagodzącej napięcie w stawach. Jeśli jednak nie masz takiej pod ręką, nie przejmuj się! Po prostu znajdź odpowiednie miejsce i usiądź wygodnie, możesz także zamknąć oczy i zacząć wsłuchiwać się w dźwięki wokół Ciebie. Twoja medytacja może trwać tak długo, jak tylko chcesz. Joga na wakacjach to doskonały pomysł, szczególnie dla zabieganych i zapracowanych osób. Pomoże ona na zrelaksowanie się i zajrzenie w głąb siebie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *