Aranżacje

Jaką wannę narożną wybrać do łazienki?

wanna narożna

Pomimo dużej popularności kabin prysznicowych, wciąż często wybierane są wanny, nawet do niewielkich blokowych łazienek. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ właśnie te produkty zapewniają niezwykły komfort użytkowania, sprzyjają relaksacji, a w przypadku małych dzieci są też idealnym miejscem do wodnych zabaw. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć rodzaje wanien narożnych oraz podpowiedzieć na co należy zwrócić uwagę przed ich zakupem. Zapraszamy!

Dlaczego warto zdecydować się na zakup wanny narożnej?

Jest wiele powodów, które mają wpływ na podjęcie decyzji zakupowej. Jedną z ważniejszych jest sama estetyka wanien narożnych. Właśnie ze względu na nią, można ciekawie zaaranżować łazienkę i sprawić, że będzie to prawdzie komfortowe miejsce, takie które sprzyja relaksacji. Poza tym za zakupem wanny narożnej przemawia także jej kształt. Jeden bok jest szerszy, drugi wąski, dlatego też jest to idealny model do łazienek nieustawnych, małych oraz nietypowych.

Warto dodać, że wanny narożne pomimo mniejszych rozmiarów zewnętrznych potrafią być niezwykle komfortowe. Wpływ na taki stan rzeczy ma sam ich kształt, a także i cieńsze ranty zewnętrzne. Poza tym większość tych modeli jest specjalnie wyprofilowana, posiada np. delikatne podparcie pod łokcie, dodatkowe siedzisko, a także zagłówki. To wszystko sprawia, że użytkowanie na co dzień wanien narożnych, jest po prostu prawdziwą przyjemnością.

Na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając wannę narożną?

Bez różnicy jaki element łazienkowego wyposażenia się wybiera, należy zwrócić uwagę na jego jakość. Łazienka jest najrzadziej remontowanym pomieszczeniem w domu, z tego względu to właśnie jakość i trwałość wszystkich elementów wyposażenia jest tak ważna. Wanny narożne to zazwyczaj produkty, które są wykonane z akrylu. Wiele zalet ich związana jest ściśle właśnie z samym materiałem.

Akryl jest ciepły. Dzięki temu korzystając z akrylowej wanny narożnej można cieszyć się długą, komfortową i gorącą kąpielą bez konieczności dolewania ciepłej wody. Poza tym akrylowa powierzchnia jest idealnie gładka, nie posiada porów, dzięki czemu zanieczyszczenia nie osadzają się łatwo, a samą wannę czyści się szybko i bezproblemowo. Zaletą wanien narożnych akrylowych jest także ich waga. Są to produkty stosunkowo lekkie, z tego względu transport ich i montaż nie są wymagające.

Wybierając wannę narożną powinno się wziąć pod uwagę nie tylko jej rozmiar, czy materiał z jakiego została wykonana, ale także i producenta, serię. Z pewnością korzystniej jest postawić na produkty markowe, które cieszą się dobrymi opiniami użytkowników oraz fachowców. Jednymi z lepszych są wanny marki Cersanit, Koło, Sanplast, Polimat, Besco. Produkty tych właśnie marek znajdują się w branżowych sklepach w łazienkowym wyposażeniem.

Jeśli posiadasz małą łazienkę, to warto zastanowić się nad odwiecznym dylematem — wanna czy prysznic?

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *