Aranżacje

Drewna chcemy wokół

drewniane markizy

Drewno i wyroby z niego wykonane wracają do łask. Współczesne, lekkie wzornictwo na szczęście ma niewiele wspólnego z toporną stylistyką minionej epoki. Niedoceniane wcześniej i kojarzone dotąd z przeciętnością drewno śmiało dziś wkracza do naszych wnętrz i otoczenia. Staje się pożądanym surowcem, tworzącym ciepły, naturalny klimat, nie pozbawiony przy tym elegancji i stylu. Doskonale wpisuje się w ekologiczne trendy i sposób życia. Wypiera elementy plastikowe oraz aluminiowe i jest synonimem dobrego gustu, a nawet zamożności.

Z widokiem na zmiany

Mimo że plastikowe okna i aluminiowe żaluzje zdominowały nasze domy na kilka ładnych lat, obecnie trend ten odchodzi powoli do lamusa. Chociaż moda, ekonomia i wygoda w użytkowaniu ram okiennych, wykonanych z PCV zadecydowały o popularności tych produktów, szeroka i przystępna cenowo oferta rynkowa okien i przysłon drewnianych pozwala wybrać rozwiązanie w pełni spełniające nasze estetyczne i użytkowe oczekiwania. Czas na nowe, drewniane okna i żaluzje! Poznań to miasto, w którym od lat spotykają się, wymieniają doświadczeniami i tworzą najlepsi projektanci i producenci zapewniający nam wszystko to, czego potrzebujemy, aby poczuć się lepiej w otaczającym nas świecie. Wyznaczają i prezentują trendy, tłumaczą zawiłości, architektoniczno-wnętrzarskie. Zgodnie z obowiązującym trendem żaluzje drewniane to element znacznie polepszający design i wygląd otoczenia.

Dla kogo żaluzje drewniane?

Drewniane żaluzje pasują do każdego stylu. Są niezwykle efektowne, a jednocześnie trwałe i solidne. Spełniają różne funkcje, mogą być wewnętrzne, zewnętrzne, a nawet pojawiać się np. w altanach. Mają zróżnicowaną szerokość lameli, są wykonywane z rozmaitych, pieczołowicie wyselekcjonowanych gatunków drewna, m.in. z bambusa czy drewna Baswood i lakierowane na dowolny kolor. Zwiększona odporność na wilgoć i działanie słońca powodują, że żaluzje drewniane nie blakną i nie zmieniają koloru. Pozwalają ponadto regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia.

Montaż żaluzji drewnianych jest coraz łatwiejszy, dlatego na rynku dostępnych jest wiele modeli przeznaczonych do samodzielnego, nieskomplikowanego, często bezinwazyjnego mocowania. Oszczędność czasu, pieniędzy i satysfakcja są gwarantowane. Nowoczesne żaluzje drewniane mogą być montowane nie tylko do ramy okiennej, ale też do sufitu lub ściany.

Pozwólmy sobie na powrót do tego, co piękne i naturalne. Wybierzmy drewniane żaluzje do swojego domu. Więcej fachowych i praktycznych informacji dotyczących żaluzji drewnianych znaleźć można na stronie www.markizy-poznan.pl.Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *