Uroda

Co daje nakłuwanie skóry twarzy?

mezoterapia

Ostrzykiwanie skóry twarzy w celu przywrócenia jej młodego, jędrnego i zdrowego wyglądu? Jeszcze dziesięć lat temu brzmiało to kontrowersyjnie. Dziś prawie wszyscy wiemy już, że mezoterapia, bo tak nazywa się zabieg nakłuwania skóry, jest bezpieczna i skuteczna. Zarówno ta tradycyjna, podczas której lekarz posługuje się strzykawką, jak i mezoterapia mikroigłowa, przeprowadzana z użyciem specjalnych głowic naszpikowanych mikroigiełkami w dużych ilościach. Co daje nakłuwanie skóry i czy warto zdecydować się na mezoterapię? Sprawdźmy!

Po co nakłuwa się twarz? Jakie właściwości lecznicze ma mezoterapia?

Mezoterapia polega na dokonywaniu serii kontrolowanych nakłuć w celu pobudzeniu skóry do autoregeneracji (wydziela się wtedy wzmożona ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego) oraz po to, aby przez wydrenowane kanaliki wprowadzić substancje odżywcze w głąb skóry. Gęstość oraz głębokość nakłuć (od pół milimetra do dwóch i pół milimetra) zależy od rodzaju problemu skórnego, z którym walczymy oraz od tego, jaki rodzaj preparatu będzie wstrzykiwany pod skórę. Np., kwas hialuronowy ma inną gęstość niż substancja bogatowitaminowa. Preparaty wstrzykiwane podczas mezoterapii są dobierane indywidualnie przez lekarza, który wcześniej ustala stan naszej skory oraz jej specyficzne potrzeby. Najczęściej w tak zwanych mezokoktajlach znajdują się budujące aminokwasy, peptydy, witaminy, a także nawilżający kwas hialuronowy.

Jakich efektów można spodziewać się po mezoterapii?

Odmładzające zabiegi na twarz tego typu dają natychmiastowe efekty. Skóra po mezoterapii wygląda jak po delikatnym liftingu. Jest odświeżona, nawilżona, zmniejszają się pory, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu. Ze względu na wysoką skuteczność działania oraz niewielką inwazyjność, zabieg ten polecany jest jako jedną z pierwszych terapii odmładzających dla osób po 35-tym roku życia.

Mezoterapia – dla kogo?

Mezoterapia jest dobra dla osób w każdym wieku. U młodszych poprawia kondycję skóry, jej ukrwienie, dotlenienie, odświeża i powoduje, że zmniejszają się chociażby objawy skórne palenia. U starszych, którzy potrzebują nie tylko odżywienia skóry, ale też których interesuje zabieg na zmarszczki Siedlce, kwas hialuronowy będzie bardzo dobrym początkiem. Niechirurgiczny, ale skuteczny. Jest też doskonały na cellulit oraz na wypadanie włosów.

Nakłuwanie twarzy igłami – skąd się wzięło? Kawałek historii

Po nakłuwanie twarzy igłami w celach leczniczych po raz pierwszy sięgnięto już ponad 60 lat temu we Francji, gdzie pewien lekarz próbował w ten sposób zadziałać terapeutycznie na przewlekłe bóle głowy u swojej pacjentki. Z czasem przekonano się do mikronakłuwania jako do skutecznego sposobu na walkę z bólem towarzyszącym żylakom na nogach.

Czy mezoterapia jest bezpieczna?

Mezoterapia, wykonywana w specjalistycznej klinice medycyny estetycznej, w której pracuje dyplomowana kosmetyczka Siedlce lub lekarz medycyny estetycznej, jest zabiegiem jak najbardziej bezpiecznym. Unikajmy korzystania z pierwszego lepszego gabinetu kosmetycznego, w którym pracuje nieznana nam kosmetyczka, a miejsce to nie ma żadnych opinii w Sieci. Ewentualne reakcje uczuleniowe, które występują bardzo rzadko, zdarzają się najczęściej przez nieprawidłowe dbanie o skórę o zabiegu. Mezoterapię mogą robić zarówno osoby o cerze tłustej, jak i trądzikowej. Mezoterapia nie jest zabroniona również wtedy, gdy jesteśmy właścicielami cery wrażliwej, naczynkowej, skłonnej do nadmiernego zaczerwienienia oraz z pajączkami. Wbrew pozorom, osoby z trądzikiem różowatym i skórą, która jest nadreaktywna, po mezoterapii obserwują najczęściej wyciszenie uciążliwych objawów. Oczywiście w przypadku skóry wrażliwej, głębokość penetracji musi być dostosowana do jej indywidualnych możliwości regeneracji. Bezpośrednio po zabiegu może powstać opuchlizna, zaczerwienienie, a nawet lekkie krwawienie. Są to przejściowe i zupełnie normalne zjawiska.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *