Aranżacje

Dekoracja na dzień mamy – jak ozdobić mieszkanie na tę okazję?

prezent dla dzień mamy

Dzień matki obchodzi się raz w roku — to symboliczna data, która powinna być ukoronowaniem codziennej miłości i troski o rodzicielkę. W tym dniu warto podarować mamie wyjątkowy i unikalny prezent, o czym większość osób pamięta. Warto jednak dodatkowo zaskoczyć mamę, dekorując też cały dom czy mieszkanie. Wówczas to święto będzie spędzone jeszcze milej i zapadnie w pamięć na dłużej.

Strojenie salonu na Dzień Matki

Aby sprawić mamie radość, wystarczy ozdobić główne pomieszczenie, gdzie zostaną wręczone prezenty i gdzie można później wspólnie spędzić czas. Najczęściej jest to salon, który można udekorować na przykład balonami w kształcie serca, z napisami “Dla kochanej Mamy” czy “najlepsza Mama na świecie”. Można też zamówić poduszki ozdobne z podobnymi napisami, by ułożyć je na kanapie.

Salon można też przystroić szarfą z napisem “Dzień Matki” lub “Wszystkiego Dobrego Mamo”. Taki transparent warto dodatkowo spersonalizować, podpisując się na nim. Mniejsze dzieci i wnuki mogą też pozostawić po sobie pamiątkę, odbijając na materiale ślad swojej dłoni. Gotowy napis można łatwo powiesić na karniszu, a nawet przykleić szeroką taśmą do ściany.

Pachnące dekoracje na dzień matki

W Dniu Matki nie może też zabraknąć kwiatów, które kocha niemal każda kobieta. Mogą to być gotowe bukiety ze sklepu lub kwiaty samodzielnie zebrane na polach i łąkach. Warto jednak zwrócić uwagę, by były pachnące i pięknie się prezentowały. Najlepiej też wybrać gatunki szczególnie ulubione przez mamę. Salon pełen wazonów z kwiatami z pewnością ucieszy każdą mamę.

Warto też pomyśleć o alternatywie dla świeżych kwiatów — można dla mamy przygotować sztuczne bukiety, wykorzystując na przykład bibułę i patyczki do szaszłyków. To nie tylko unikalna dekoracja na dzień matki, ale też świetna zabawa manualna dla maluchów. W dodatku to dobry pomysł w sytuacji zbyt małego budżetu na kupno kwiatów i kiedy w pobliżu nie ma też kwiecistych łąk.

Słodki i słony stół na Dzień Mamy

Szykując dekoracje na dzień matki, warto też pamiętać o poczęstunku. Można na tę okazję upiec nawet proste babeczki, udekorowane lukrem i serduszkami lub opłatkami w kształcie kwiatków. Można też zrobić dla mamy torcik czy ciasteczka. W razie potrzeby takie przekąski na stół można też zakupić, a wiele cukierni wprowadza do swojej oferty specjalne słodkości na tę okazję. Pachnące wypieki z pewnością sprawią, że Dzień Matki będzie jeszcze milszy. Na stole mogą znaleźć się też półmiski pełne świeżych, soczystych owoców.

Dekorując stół na Dzień Matki, można też pomyśleć o wytrawnym poczęstunku. Dobrym pomysłem jest na przykład przygotowanie smakowitych kolorowych kanapeczek albo koreczków ze składnikami ulubionymi przez mamę. Można też na stole położyć sushi, układając kawałki w kształcie serca. Lubianą przekąską jest też między innymi domowa tortilla czy kawałki ciasta francuskiego z wybranym nadzieniem, jak szpinak i mozzarella. Stół zastawiony przekąskami można dodatkowo obsypać płatkami kwiatów.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *