Zdrowie

Dlaczego zieloną herbatę warto pić codziennie?

zielona herbata

Jeden napój, wiele korzyści. Tak w skrócie można opisać zieloną herbatę. Jest ceniona szczególnie za swoje właściwości oczyszczające. Lista jej zalet jest jednak dużo dłuższa, dlatego warto ją pić regularnie.

Przeciw starzeniu

Zielona herbata nie bez powodu jest nazywana eliksirem młodości. Jest ona bogatym źródłem polifenoli. Substancje te przeciwdziałają wolnym rodnikom. Dzięki temu procesy starzeniowe organizmu zostają spowolnione.

Na odchudzanie

Napar z zielonej herbaty działa moczopędnie. Jej systematyczne spożywanie oczyszcza organizm z toksyn i nadmiaru wody. Co więcej, zapobiega także nadmiernemu wchłanianiu tłuszczu. Włącz ją do swojej codziennej diety, jeśli chcesz zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Dzięki zawartym w naparze substancjom zwanym katechinami tkanka tłuszczowa ulega zredukowaniu, a aktywność enzymów trawiennych zostaje zwiększona. Jeśli połączysz zieloną herbatę z odpowiednią dietą, po pewnym czasie zauważysz pierwsze efekty.

Zamiast kawy

Kawa nie jest jedynym ciepłym napojem działającym pobudzająco. Świetnie poradzi sobie z tym również zielona herbata. Substancje w niej zawarte dodadzą Ci energii na dłużej. Aby jednak osiągnąć taki efekt, musisz zaparzać napar w odpowiedni sposób. Rób to przez maksymalnie trzy minuty. Dłuższe zaparzanie sprawi, że herbata podziała raczej uspokajająco.

Ładniejsza cera i zdrowsze zęby

Zieloną herbatę docenią szczególnie panie. Dlaczego? Ponieważ posiada ona właściwości antybakteryjne i pomaga oczyścić skórę z niedoskonałości. Jest polecana szczególnie dla osób, które borykają się z trądzikiem.

Musisz także wiedzieć, że systematyczność w piciu zielonej herbaty będzie dobra również dla Twojej jamy ustnej. Napar jest źródłem fluoru, który jak wiadomo pełni funkcję ochronną dla zębów. Co więcej, po pewnym czasie zielona herbata może także pomóc w walce z nieświeżym oddechem.

Jak widać zalet zielonej herbaty jest naprawdę dużo. Niektórych może nieco zniechęcać jej oryginalny smak, jednak nie powinien być to problem. Na stronie Big-active.pl można znaleźć kilka rodzajów tej herbaty z najrozmaitszymi dodatkami, które zmniejszają jej gorzkawy posmak.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *