Uroda

Fakty i mity na temat przedłużania włosów

przedłużanie włosów

Gęste i piękne włosy niczym z reklamy szamponu są marzeniem wielu kobiet. Jednak rzeczywistość jest inna od oczekiwań. Można powiedzieć, że „taki mamy klimat”, albo też zdecydować się na przedłużanie włosów, bądź też ich zagęszczenie. Jednak na temat tych zabiegów powstało już tak wiele mitów, że postanowiliśmy sprawdzić, czy mają w sobie coś z prawdy.

Przedłużanie włosów niszczy włosy – mit, a może fakt?

Zasadniczo przedłużanie włosów nie powinno ich niszczyć. Wszak dostępnych jest tak wiele metod, że fryzjer bez problemu znajdzie najlepszą dla nas. Tyle w temacie, gdyby nie jedno, jakże duże „ale”. Otóż zdarzają się „specjalistki”, które za połowę normalnej ceny z salonu doczepiają włosy. A efekt? Nawet nie ma co pytać, wszak jest on naprawdę fatalny. Takie przedłużanie włosów może rzeczywiście je niszczyć, ale wina leży wtedy po stronie samozwańczego fryzjera i osoby, która chce zaoszczędzić. W końcu za profesjonalną pracę trzeba uczciwie zapłacić. A ogłoszenia „za połowę ceny” już na samym początku należy omijać.

Przedłużone włosy widać – trochę prawdy w tej nieprawdzie

Czy wierzycie, że nasze rodzime celebrytki mają tak piękne i gęste włosy z powodu stosowania diety? Oczywiście, że tak nie jest. Zatem jak możecie się teraz domyślić, swoje bujne fryzury zawdzięczają fryzjerowi, który doskonale umie wykonać przedłużanie, jak i zagęszczanie włosów. Dzięki temu można uzyskać efekt “Wow”, a oto przecież chodzi. Zatem nie nabierajcie się na diety cud, czy idealne kosmetyki, które są przez nie polecane, wszak od nich włosy Wam nie zgęstnieją, a co najwyżej portfel „schudnie”. Zatem, jeżeli marzycie o idealnej fryzurze, to koniecznie wybierzcie się do profesjonalisty. Tutaj znowu można powiedzieć, że chyba każdy z nas widział kobietę z nieumiejętnie przedłużonymi włosami. Ale to tylko zasługa braku umiejętności fryzjera i chęci oszczędności. Oczywiście na estetykę ma wpływ także rodzaj włosów, który wybierzecie. Syntetyczne włosy prezentują się fatalnie, dlatego warto wybrać te naturalne najlepiej europejskie, albo słowiańskie, które pozyskiwane są w humanitarny sposób. A osoba je sprzedająca może na tym dobrze zarobić.

Przedłużanie włosów boli – mit nad mitami

Czasami można usłyszeć, że przedłużanie włosów boli. To absolutny mit. Otóż absolutnie nie boli, a nawet nie wywołuje dyskomfortu. Niektóre kobiety twierdzą nawet, że to uczucie jest całkiem przyjemne i potrafią się doskonale podczas zabiegu zrelaksować. Otóż niezależnie od tego, czy wybierzecie przedłużenie włosów laserem, czy też metodę keratynową to każda z nich nie jest absolutnie bolesna. Jeżeli macie ochotę na szybkie przedłużanie włosów to możecie zdecydować się na metodę clip on, inaczej zwaną też kanapkową. Czyli, wystarczy tylko wpiąć pasemka, a np. po całym dniu, możecie je zdjąć. Ta metoda również nie boli.

Jeżeli masz rzadkie i zniszczone włosy to nie możesz ich przedłużyć – mit!

Jeżeli nie możesz pochwalić się gęstą i mocną czupryną to zawsze możesz zdecydować się na zagęszczanie włosów i dodatkowo ich przedłużanie. W tym przypadku należy zdecydować się na przedłużanie laserem, które doskonale sprawdza się także u kobiet z cienkimi i krótkimi włosami, a nawet tych, których włosy są zniszczone. Tutaj należy także wiedzieć, że dodatkową zaletą tej metody jest niebywała trwałość i jednocześnie odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zatem nie musicie także rezygnować z aktywności fizycznych, biegania, czy nawet jazdy na rowerze. Dobrze również sprawdzi się keratynowe zagęszczanie włosów, wszak keratyna jest naturalnym budulcem włosów. Należy jeszcze wiedzieć, że świetny efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet cztery miesiące, wystarczy tylko odpowiednio pielęgnować włosy.

Zabiegi przedłużenia, jak i zagęszczania włosów to doskonały wybór dla każdej kobiety, która marzy o gęstych włosach. Tutaj do wybory macie sporo metod. O doborze najlepszej powinien zdecydować profesjonalista. Jednocześnie chyba udowodniliśmy Wam, że wiele informacji dotyczących zabiegów na włosy jest zwyczajnymi mitami. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się do profesjonalisty i zrealizować to marzenie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *