Zdrowie

Jak lampa na podczerwień działa na organizm?

gabinet fizjoterapeuty

 

Terapia światłem jest od dawna stosowana w leczeniu problemów skórnych, tymczasowych zaburzeń afektywnych, żółtaczki u dzieci, a nawet nowotworów. Łagodzi dolegliwości psychiczne i fizyczne. Dostarcza cennych składników odżywczych, poprawiających samopoczucie. Podczas zabiegu długości fal światła czerwonego i bliskiej podczerwieni są emitowane i absorbowane przez chromofory w komórkach.

Kilka słów o terapii światłem czerwonym

Terapia światłem czerwonym wykorzystuje czerwone fale o niskim poziomie. Pomaga wyeliminować różne problemy skórne. Mimo że światło podczerwone i czerwone przenika skórę do 10 milimetrów, podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu i dyskomfortu.

 

Fale czerwonego światła mają długość 630-700 nm. Skutecznie penetrują komórki skóry i gruczoły łojowe. Dzięki temu poprawiają odcień skóry. Wygładzają drobne zmarszczki. Wspierają też produkcję kolagenu i ogólnie odmładzają skórę. Z kolei fale bliskiej podczerwieni (NIR) są dłuższe. Mierzą bowiem 700-1100 nm. Wnikają głębiej w tkankę, aby dostarczyć energię do komórek. Mogą nawet przenikać przez kość. Pomagają w gojeniu głębokich ran, bólu mięśni i stawów. Skracają czas rekonwalescencji po uszkodzeniu nerwów. Badacze kliniczni twierdzą, że światło bliskiej podczerwieni może również łagodzić objawy związane z urazowym uszkodzeniem mózgu. Oferuje tym samym korzyści neuroregeneracyjne. Ponadto łagodzi bóle głowy, niepokój, problemy ze snem i zaburzenia poznawcze.

Bezpieczna i bezbolesna terapia

Fale światła czerwonego i podczerwonego przenikają przez skórę. Stymulują głębokie gojenie i regenerację komórek. Jednocześnie nie uszkadzają naskórka. Regularne sesje ożywiają komórki od wewnątrz. Nie wywołują żadnych poważnych skutków ubocznych.

Nowoczesna lampa sollux od Astar.pl jest coraz częściej używana w gabinetach fizjoterapii. Emituje promieniowanie krótkie. Poprawia krążenie krwi i rozszerza naczynia krwionośne. Ponadto łagodzi ból i napięcie mięśniowe.

Tego typu terapia stymuluje produkcję kolagenu. To najczęstsze białko występujące w organizmie. Stanowi 70% białek znajdujących się w skórze (naszym największym narządzie) i 30% białek znajdujących się w organizmie. Kolagen wzmacnia włosy, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tkanki łącznej. Zapewnia też skórze naturalną jędrność i elastyczność. Z wiekiem produkcja kolagenu zwalnia. Dlatego skóra staje się cieńsza i luźniejsza. Wtedy pojawiają się zmarszczki. Lampa sollux przywraca funkcje komórkowe. Odmładza i odświeża skórę.

Jakie są jeszcze zalety lampy sollux?

Bliska podczerwień zmniejsza ogólne stany zapalne w organizmie. Zmniejsza obecność markerów zapalnych. Łagodzi ból stawów i stawów, choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów. Taką terapię często wybierają sportowcy i osoby prowadzące aktywny tryb życia. Przyspiesza bowiem regenerację nie tylko po treningu, ale również po kontuzji.

Mitochondria w komórkach są szczególnie wrażliwe na światło czerwone. Dodatkowo taka terapia dodatkowo stymuluje komórki macierzyste i pomaga w regeneracji mięśni. Dlatego cieszy się coraz większą popularnością.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *