Zdrowie

Jak szybko zgubić zbędne kilogramy?

odchudzanie

W ostatnich latach bardzo modnym stało się zdrowe odżywianie i dbanie o swoje ciało oraz figurę. Aby sylwetka była jak najbardziej zbliżona do ideału, często katujemy się różnymi dietami, które nie zawsze przynoszą rezultat… albo przynoszą zupełnie odwrotne efekty. Często po zakończeniu diety występuje także efekt jojo.

Dieta i ćwiczenia to podstawa

Jak się okazuje, aby zadbać o idealną sylwetkę nie wystarczy sama dieta oraz ćwiczenie. Każdy, kto podejmował już choć jedną próbę zrzucenia zbędnych kilogramów doskonale wie, że najważniejsza jest motywacja oraz silna wola.

Jednak nie każdy ma tak silną wolę aby zmienić swoje nawyki żywieniowe, a przy tym poświęcić kilka godzin tygodniowo na uprawianie sportu i wysiłek fizyczny. Jednak jeżeli już pokonamy wszystkie dotychczasowe przyzwyczajenia, powinniśmy pamiętać również o kilku innych czynnikach, które mogą wpłynąć na naszą wagę. Warto wypić dwie szklani wody przed pierwszym posiłkiem, gdyż woda pozwala na oczyszczenie organizmu. Dbanie o poziom nawodnienia jest także podstawą w dbaniu o piękną skórę.

Błonnik – siła z natury

Bardzo ważne aby w naszej diecie pojawiały się duże ilości płatków owsianych bogatych w błonnik, poprawiają one pracę jelit co również ma duży wpływ na odchudzanie. Ważnym warunkiem utraty naszej wagi jest trening. Poczałkowo starajmy się ćwiczyć, choć trzy razy w tygodniu, z czasem ćwiczenia wejdą nam w krew i bez problemu będziemy w stanie ćwiczyć nawet codziennie.

Produkty gotowe – tak, o ile są dobrej jakości

Podczas odchudzania warto również wzbogacić swoją dietę o zdrowe produkty, które znajdziemy w zakładce wellness na pl.oriflame.com. Koktajle, zupy czy batony proteinowe o wysokiej jakości będą stanowiły doskonałą alternatywę dla słodkich przekąsek i niezdrowych potraw ze sklepów i fast foodów. Będą także ratunkiem w utrzymaniu postanowień dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na przygotowywanie posiłków

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *