Aranżacje

Jak urządzić pokój dziecięcy?

casabianca

Odpowiednie urządzenie pokoju dziecięcego może stanowić nie lada wyzwanie. W pierwszej kolejności należy pamiętać, że przestrzeń naszego malucha ma stanowić miejsce nie tylko do nauki, ale również do zabawy i odpoczynku. Zdrowa i zależna od wieku dziecka równowaga zagwarantuje mu poczucie swobody i bezpieczeństwa. Taki mały świat będzie dla niego przestrzenią do odkrywania tajemnic ukrytych w książkach i zabawkach. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju dziecięcego? Zapraszamy do lektury.

Zacznij od mebli

Tak jak w przypadku urządzania każdego innego pomieszczenia w domu, tak również w przypadku pokoju dziecięcego najważniejsze element stanowią meble i dodatki. Głównym punktem odniesienia powinien być wiek naszej pociechy. Podstawowe akcesoria takie jak szafy, komody, regały i biurko muszą charakteryzować się solidną i trwałą konstrukcją. Pamiętaj, że dzieci mają tendencję do niszczenia.

Równie ważne, jak wyżej wymienione akcesoria jest łóżko. Jeżeli posiadasz dwójkę dzieci, najlepszym rozwiązaniem będzie łóżko piętrowe. W przypadku jednej pociechy zwróć uwagę na fakt, że maluchy szybko rosną. Większy model może zapewnić spokój na kilka lat i ograniczyć kolejne wydatki. W zależności od wieku do pokoju dziecięcego można wprowadzać również dodatki w postaci niewielkich stoliczków, krzesełek i biurka. Ważną kwestią jest także walor bezpieczeństwa, jaki spełniają meble. Ostre krawędzie mogą być przyczyną bolesnych upadków, dlatego, jeżeli nie możesz znaleźć produktów o zaokrąglonych kantach, użyj do zabezpieczenia filcowych nakładek.

Magia tkwi w dodatkach

Dodatki, tak jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie, zależą od wieku i upodobań naszego dziecka. Niemniej to właśnie one tworzą charakterystyczny i niepowtarzalny klimat w pokoju naszego malucha. Stosując liczne rozwiązania kolorystyczne i akcesoria, stworzysz mu unikalną i inspirującą przestrzeń. Tapeta z murawą piłkarską może być spełnieniem marzeń dla każdego fana piłki nożnej, natomiast zasłonki z ulubioną księżniczką spowodują uśmiech na twarzy każdej małej królewny.

Niezwykle istotne są również kolory ścian. Małe dzieci lubią po nich malować, dlatego wybór farby kredowej może zapewnić idealną przestrzeń do powstania pierwszych dzieł malarskich Twojego dziecka. Ważne jest, aby w trakcie urządzania pokoju pozwolić wybrać mu kilka elementów. Takie zachowanie pozwoli dziecku silniej związać się z pokojem i wpłynie na jakość spędzonego w nim czasu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *