Uroda

Kosmetyki do twarzy – aloes czy argan?

Olejek arganowy do twarzy

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy, w skład których wchodzą wyłącznie naturalne składniki, cieszą się w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z ich skuteczności w pielęgnacji skóry twarzy oraz zróżnicowanych, zbawiennych dla skóry właściwości. Jednymi z najpopularniejszych są olejek arganowy do twarzy oraz olejek aloesowy, które stosowane są w przypadku rozmaitych problemów ze skórą twarzy. Który z nic będzie lepszy dla Ciebie?

Aloes na twarz – dlaczego warto na niego postawić?

Aloes na twarz to składnik, na którym opiera się bardzo wiele kosmetyków. Wynika to przede wszystkim z faktu, że bardzo szybko wchłania się on w głąb skóry i posiada znakomite właściwości nawilżające. Ma też bardzo bogate właściwości, które pozwalają na uzyskanie pięknej, odpowiednio zregenerowanej skóry, ponieważ usuwa wolne rodniki i w odpowiedni sposób odżywia skórę, dzięki czemu bardzo szybko poprawia jej wygląd i stan.

Aloes na twarz to jednak nie tylko regeneracja i odświeżenie, ale również ponadprzeciętna ochrona – kosmetyki do pielęgnacji twarzy, które mają go w swoim składzie, skutecznie zabezpieczają skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, a także koją i łagodzą stany zapalne powodując, że możliwe jest szybsze i łatwiejsze poradzenie sobie z różnego rodzaju ranami czy zapaleniami.

Komu polecany jest aloes na twarz?

  • Osobom posiadającym przesuszoną skórę.
  • Osobom cierpiącym z powodu cery trądzikowej.
  • Osobom wrażliwym na promieniowanie UV.
  • Osobom cierpiącym na stany zapalne skóry.

Olejek arganowy do twarzy, czyli środek o bogatych właściwościach

Olejek arganowy do twarzy jest częściowo podobny w działaniu do aloesu, ponieważ podobnie jak on, skutecznie nawilża skórę i odżywia ją, dzięki czemu ta wygląda zdrowiej i atrakcyjniej. Ma również działanie przeciwzapalne i także łagodzi rozmaite podrażnienia, a dodatkowo chroni przed promieniami UV.

Czy jest jednak coś, co go wyróżnia? Oczywiście – przede wszystkim olejek arganowy do twarzy posiada właściwości antyutleniające, które pozwalają opóźnić procesy starzenia skóry, a także wygładza zmarszczki, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia tych osób, których skóra twarzy posiada wyraźniejsze oznaki starzenia. Co więcej, ma on również działanie antybakteryjne i łagodzi objawy alergii.

Komu polecany jest olejek arganowy?

  • Osobom posiadającym przesuszoną skórę.
  • Osobom cierpiącym na alergie.
  • Osobom wrażliwym na promieniowanie UV i z powodu stanów zapalnych skóry.
  • Osobom chcącym wygładzić zmarszczki i spowolnić procesy starzenia się skóry.

Aloes czy argan – werdykt

Werdykt może być tylko jeden – zarówno aloes, jak i argan to składniki, które są bardzo ważne w pielęgnacji skóry. Możesz więc wybierać kosmetyki do twarzy, które je zawierają – w oparciu o to, jaki problem posiadasz i w jaki sposób chcesz zadbać o swoją skórę.  Jak widzisz często aloes i argan są substytutami, ponieważ część ich właściwości jest bardzo podobna – jeżeli więc myślisz przede wszystkim o codziennej pielęgnacji, możesz wybrać albo jedno, albo drugie. Efekt w obu przypadkach będzie taki sam – znakomity.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *