Uroda

Kremy naturalne – co warto o nich wiedzieć?

krem naturalny

Na rynku pojawia się coraz więcej świadomych konsumentów, którzy świadomie unikają produktów napakowanych różnego rodzaju chemią, która często może być szkodliwa dla zdrowia. Trend ten już od wielu lat dotyczy zakupów żywności, ale coraz częściej dotyka również kosmetyków czy chemii gospodarczej. Na szczęście na rynku jest też coraz więcej producentów, którzy próbują odpowiedzieć na takie oczekiwania klientów. Co warto wiedzieć sięgając po naturalne kremy?

Na rynku pojawia się coraz więcej świadomych konsumentów, którzy świadomie unikają produktów napakowanych różnego rodzaju chemią, która często może być szkodliwa dla zdrowia. Trend ten już od wielu lat dotyczy zakupów żywności, ale coraz częściej dotyka również kosmetyków czy chemii gospodarczej. Na szczęście na rynku jest też coraz więcej producentów, którzy próbują odpowiedzieć na takie oczekiwania klientów. Co warto wiedzieć sięgając po naturalne kremy?

Czy kremy naturalne są równie skuteczne jak te produkowane przemysłowo?

Lista składników kremów produkowanych przemysłowo często jest bardzo długa. Nie oznacza ta, że mają one aż taką liczbę substancji, które odżywiają czy regenerują skórę. Bardzo często tych działających substancji jest stosunkowo niewiele, a pomiędzy nimi są różne konserwanty, stabilizatory i inne chemiczne ulepszacze, dzięki czemu krem ma odpowiednią konsystencję, zapach i trwałość.

Skład naturalnych kosmetyków jest zwykle krótszy, podobnie jak ich data przydatności do spożycia. Dzięki temu nie organizm nie jest bombardowany chemicznymi ulepszaczami, które nie zawsze są bezstronne dla organizmu. To często właśnie te substancje powodują uczulenia, lub nieprzewidziane problemy skórne.

Warto też zwrócić uwagę na to, że składniki aktywne kremów naturalnych często są takie same, jak te w kremach przemysłowych. A to właśnie te składniki odpowiadają za poprawę jakości skóry. Co więcej, naturalne kremy często mają dużo większy udział tego typu substancji w swoim składzie.

Czy każdy krem naturalny to eko krem i jakie są wady tego typu produktów?

Wielu producentów kosmetyków naturalnych, nie dość, że produkuje preparaty o naprawdę krótkim składzie, to stawia na jak największy udział składników ekologicznych. Jednak wiele tego typu kremów posiada naturalne wyciągi, ale nie koniecznie ze stosownymi certyfikatami. Jeżeli zależy nam na tym by sposób uprawy czy pozyskania był dobry również dla naszej planety wystarczy wybierać eko kremy naturalne, odpowiednie oznaczenia zawsze znajdują się na pojemniku.

Kremy naturalne co do zasady uznawane są za lepsze od tych przemysłowych. Mają krótki skład, a im mniej zbędnych, zwłaszcza chemicznych, składników tym lepiej. Jednak nie warto inwestować w zbyt duże opakowania, ani zapasy, bo zwykle takie kosmetyki trzeba zużyć szybciej. Trzeba też pamiętać, że naturalne składniki też uczulają, czasem nawet częściej niż syntetyczne, dlatego osoby z alergią powinny do nich podchodzić z pewną dozą ostrożności. Przede wszystkim, podobnie jak przy kosmetykach przemysłowych, przed zakupem powinny sprawdzić skład pod kątem potencjalnych alergenów.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *