Uroda

Lifting laserowy – perfekcyjna skóra w kilka chwil

lifting laserowy

Na swoje twarzy widzisz coraz więcej zmian związanych z upływającym czasem? Ten problem w pewnym momencie dotyka każdą kobietę. Dlatego wciąż rozwijająca się oferta salonów i klinik medycyny estetycznej stara się odpowiadać na te potrzeby. To właśnie dzięki temu powstają coraz szybsze metody na pozbycie się problemu. Poznaj jedną z nich – lifting laserowy i zakochaj się w niej od pierwszego wejrzenia.

Lifting laserowy – na czym polega ten zabieg?

Chociaż laseroterapia niekoniecznie kojarzy się z procedurami usuwania zmarszczek, jest ona wyjątkowo skuteczną metodą. Do jej przeprowadzenia stosuje się dwa typy urządzeń:

  • lasery nieablacyjne – docierają one w głąb tkanki, nie naruszając jej powierzchni, doskonale nadają się do delikatnych poprawek przed 40. rokiem życia,
  • lasery ablacyjne – powodują odparowanie naskórka, jednocześnie rozgrzewając tkankę w głębszych warstwach. Nieco bardziej inwazyjne, jednak lepiej nadają się do zaawansowanego liftingu laserowego i usuwania większych zmian.

Samo działanie lasera ma za zadanie po prostu pobudzenie tkanki do głębokiej regeneracji, a w związku z tym również stymulowanie wytwarzania przez skórę niezwykle ważnych dla młodego wyglądu substancji, w tym przede wszystkim kolagenu. Zabiegi tego typu są cenione między innymi ze względu na ich precyzję. Światło lasera jest bowiem silnie skupione, a wiązka występuje w tej samej długości. Niektóre urządzenia oferują jednak kilka długości, które można regulować, dzięki czemu taki sprzęt uznawany jest za najbardziej uniwersalny.

Wskazania do liftingu laserowego

Do wskazań liftingu laserowego z pewnością zaliczyć można pojawiające się, wyraźne zmarszczki. Urządzenia tego typu potrafią jednak dodatkowo intensywnie ujędrnić i napiąć tkankę, przywracając twarzy młodzieńczy wygląd i wyraźny owal. Dodatkowo zabiegi laseroterapii można stosować skórze powiek. Laserowy lifting twarzy może zatem przynieść wiele korzyści.

Jak wygląda laserowe usuwanie zmarszczek?

Sam zabieg liftingu laserowego poprzedzany jest konsultacją, która ma za zadanie między innymi wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Dopiero potem można umówić się na wykonanie procedury – wyjaśnia ekspert z Kliniki Miracki. Sama laseroterapia zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu minut. Nie jest ona przeprowadzana w znieczuleniu, wiele urządzeń zostało jednak wyposażonych w pewne udogodnienia, np. zimny nawiew, który łagodzi dyskomfort. Sama procedura powinna być przeprowadzana przez lekarza. Zwykle uważa się, że aby uzyskać optymalny efekt, najlepiej będzie wykonać od 3 do 6 zabiegów liftingu laserowego.

Przeciwwskazania do liftingu laserowego

Niestety, odmładzanie twarzy z użyciem lasera nie będzie dobrym wyborem dla każdego pacjenta. Na liście przeciwwskazań znaleźć można między innymi fotodermatozy i zażywanie leków światłouczulających, a także ziół o podobnym działaniu. Mogą to być np. retinoidy, stosowane między innymi w leczeniu silnego trądziku, a spośród naturalnych składników np. dziurawiec czy nagietek. Do innych przeciwwskazań zaliczyć można też choroby skóry, np. łuszczycę czy bielactwo, a przy tym aktywne infekcje czy skłonność do powstawania bliznowców. Problemem będą również zaburzenia krzepnięcia krwi. Niewskazana jest także świeża opalenizna, niezależnie od tego, czy uzyskana ona została w sposób naturalny, za pomocą samoopalacza czy w solarium. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu liftingu laserowego z pewnością będą również nowotwory złośliwe.

Lifting laserowy to doskonały sposób na szybką i trwałą poprawę wyglądu. Jeśli sądzisz, że to rozwiązanie dla ciebie, zapisz się na konsultację w Klinice Miracki. A jeśli specjalista zakwalifikuje cię do zabiegu, będziesz mogła cieszyć się doskonałą cerą!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *